Wycieczka na Pocztę

W ramach  tematyki związanej z „zawodami naszych rodziców”, Krasnale zapoznały się dziś  z zawodem listonosza oraz wyglądem Urzędu Pocztowego, Podczas zajęć utrwalały również swoje dane adresowe, wyszukując pośród kopert swój adres zamieszkania, wyczytywany przez nauczyciela.
Dodatkowo, by przybliżyć dzieciom tradycyjną drogę przesyłania wiadomości, każdy z pomocą nauczyciela przygotował kartę, którą następnie samodzielnie wysłał.
Podczas odwiedzin na Poczcie, dzieci doskonaliły nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz czynności jakie musi wykonać nadawca listu.
Każdy bardzo przejął się swoim zadaniem i już z niecierpliwością czeka na listonosza.

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.