Wycieczka na Pocztę

W ramach  tematyki związanej z „zawodami naszych rodziców”, Krasnale zapoznały się dziś  z zawodem listonosza oraz wyglądem Urzędu Pocztowego, Podczas zajęć utrwalały również swoje dane adresowe, wyszukując pośród kopert swój adres zamieszkania, wyczytywany przez nauczyciela.
Dodatkowo, by przybliżyć dzieciom tradycyjną drogę przesyłania wiadomości, każdy z pomocą nauczyciela przygotował kartę, którą następnie samodzielnie wysłał.
Podczas odwiedzin na Poczcie, dzieci doskonaliły nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz czynności jakie musi wykonać nadawca listu.
Każdy bardzo przejął się swoim zadaniem i już z niecierpliwością czeka na listonosza.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka