Wystawa prac wielkanocnych " Wielkanocny symbol".

8 kwietnia w Przedszkolu " Świat Bajek" w Wielichowie odbyła się wystawa prac o tematyce wielkanocnej. Zaprezentowane prace wykonane zostały na konkurs pt.: " Wielkanocny symbol". Celem tego konkursu było utrwalenie wiadomości na temat Świąt Wielkanocnych, rozwijanie pomysłowości oraz integracja rodziców z dziećmi.
Na samym początku spotkania pani dyrektor Małgorzata Rogozińska przywitała zaproszonych gości oraz podziękowała wszystkim za udział  w konkursie . Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Burmistrz Miasta i Gminy Wielichowo, Pani Honorata Kozłowska. Następnie goście zostali zaproszeni do oglądania wystawy oraz do skosztowania pysznych babeczek przygotowanych przez dzieci oraz personel przedszkola.
Podczas trwania tej wystawy nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu, w którym zwycięzcom był każdy jego uczestnik. Wszystkie prace były tak piękne, że trudno było wybrać najpiękniejsze. Pani Burmistrz składała dzieciom gratulacje i wręczała nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym spotkaniu !

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :