Dbamy o naszą planetę !

W uroczyste obchody Święta Ziemi włączyło się także nasze przedszkole.  Hasłem przewodnim, które promowały dzieci ze " Świata Bajek"  było zdanie " Kochasz maluchy, nie pal pieluchy"! W korowodzie, który odbył się 28 kwietnia 2016 roku uczestniczyli też uczniowie Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie oraz Pani Burmistrz Honorata Kozłowska. Dodatkowo chcąc zwrócić uwagę na problem zanieczyszczania naszego środowiska śmieciami  podczas przemarszu ulicami Wielichowa uczestnicy korowodu mieli założne maski.

Chcąc uwrażliwić przedszkolaków na konieczność dbania o naszą planetę, dzieci wzięły udział w akcji " Listy dla Ziemi", w których to w formie rysunków przedstawiały sytuacje przemawiające za tym jakie działania podejmować aby nasza planeta byłą czysta.

Serdecznie dziękujemy też Pani Agacie Szymczak oraz uczniom klasy 5a za wystawienia dla naszych przedszkolaków  przedstawienia pt.: " O chorym kominie". Było to bardzo ciekawe oraz edukacyjne doświadczenie dla dzieci.

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :