poniedziałek, 2 maja 2016

Dbamy o naszą planetę !

W uroczyste obchody Święta Ziemi włączyło się także nasze przedszkole.  Hasłem przewodnim, które promowały dzieci ze " Świata Bajek"  było zdanie " Kochasz maluchy, nie pal pieluchy"! W korowodzie, który odbył się 28 kwietnia 2016 roku uczestniczyli też uczniowie Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie oraz Pani Burmistrz Honorata Kozłowska. Dodatkowo chcąc zwrócić uwagę na problem zanieczyszczania naszego środowiska śmieciami  podczas przemarszu ulicami Wielichowa uczestnicy korowodu mieli założne maski.

Chcąc uwrażliwić przedszkolaków na konieczność dbania o naszą planetę, dzieci wzięły udział w akcji " Listy dla Ziemi", w których to w formie rysunków przedstawiały sytuacje przemawiające za tym jakie działania podejmować aby nasza planeta byłą czysta.

Serdecznie dziękujemy też Pani Agacie Szymczak oraz uczniom klasy 5a za wystawienia dla naszych przedszkolaków  przedstawienia pt.: " O chorym kominie". Było to bardzo ciekawe oraz edukacyjne doświadczenie dla dzieci.