" Dzieciństwo bez próchnicy ! "

Wędrując po "Świecie Bajek", zajączek Pampiś dotarł także do naszej grupy aby opowiedzieć nam o tym jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pszczółki z radością powitały zajączka i z ogromną uwagą wysłuchały wiadomości  dotyczących  prawidłowego czyszczenia zębów. Dzieci dowiedziały się, że aby proces czyszczenia zębów przebiegał prawidłowo należy trzymać się odpowiedniego sposobu szczotkowania zębów, oraz zachować odpowiednią dawkę czasową podczas wykonywania tej czynności. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego na temat zapobiegania próchnicy ząbków oraz wykonaniu tematycznych kart pracy, Pszczoły zaprezentowały nabyte wiadomości w praktyce. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał upominek w postaci szczoteczki i pasty do zębów oraz materiały dla rodziców.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

"Kartka dla seniora " - Magiczna Moc Bajek

Z okazji zbliżającego się Dnia Osób Starszych dzieci w przedszkolu, oraz z rodzicami w domu przygotowały kartki dla seniorów. Samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez dzieci kartki trafią do Seniorów z Naszej Gminy.