" Dzieciństwo bez próchnicy ! "

Wędrując po "Świecie Bajek", zajączek Pampiś dotarł także do naszej grupy aby opowiedzieć nam o tym jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pszczółki z radością powitały zajączka i z ogromną uwagą wysłuchały wiadomości  dotyczących  prawidłowego czyszczenia zębów. Dzieci dowiedziały się, że aby proces czyszczenia zębów przebiegał prawidłowo należy trzymać się odpowiedniego sposobu szczotkowania zębów, oraz zachować odpowiednią dawkę czasową podczas wykonywania tej czynności. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego na temat zapobiegania próchnicy ząbków oraz wykonaniu tematycznych kart pracy, Pszczoły zaprezentowały nabyte wiadomości w praktyce. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał upominek w postaci szczoteczki i pasty do zębów oraz materiały dla rodziców.

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.