" Dzieciństwo bez próchnicy ! "

Wędrując po "Świecie Bajek", zajączek Pampiś dotarł także do naszej grupy aby opowiedzieć nam o tym jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pszczółki z radością powitały zajączka i z ogromną uwagą wysłuchały wiadomości  dotyczących  prawidłowego czyszczenia zębów. Dzieci dowiedziały się, że aby proces czyszczenia zębów przebiegał prawidłowo należy trzymać się odpowiedniego sposobu szczotkowania zębów, oraz zachować odpowiednią dawkę czasową podczas wykonywania tej czynności. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego na temat zapobiegania próchnicy ząbków oraz wykonaniu tematycznych kart pracy, Pszczoły zaprezentowały nabyte wiadomości w praktyce. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał upominek w postaci szczoteczki i pasty do zębów oraz materiały dla rodziców.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w grupie MISIE

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U PSZCZÓŁEK