piątek, 23 września 2016

" Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć !"

" Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć ! "

Takie oto hasło było dziś myślą przewodnią podczas zajęć w grupie Smerfów. Wszystko dlatego, że do naszej grupy dotarł dziś niecodzienny gość - zajączek Pampiś, który starał się przekonać dzieci o konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Smerfy, dzięki projekcji filmu edukacyjnego  " Dzieciństwo bez próchnicy", dowiedziały się dlaczego higiena jamy ustnej jest tak ważna dla zdrowia, oraz utrwaliły wiadomości na temat czasu oraz sposobu czyszczenia zębów. Następnie, obserwowane przez panie oraz zajączka, prezentowały nabyte wiadomości w praktyce czyszcząc dokładnie zęby oraz rozwiązując tematyczne karty pracy. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało upominek w postaci szczoteczki oraz pasty do zębów. :) Mamy nadzieję, że dzięki takiej formie zajęć nasze przedszkolaki będą rozumiały konieczność dbania o higienę jamy ustnej.