" Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć !"

" Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć ! "

Takie oto hasło było dziś myślą przewodnią podczas zajęć w grupie Smerfów. Wszystko dlatego, że do naszej grupy dotarł dziś niecodzienny gość - zajączek Pampiś, który starał się przekonać dzieci o konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Smerfy, dzięki projekcji filmu edukacyjnego  " Dzieciństwo bez próchnicy", dowiedziały się dlaczego higiena jamy ustnej jest tak ważna dla zdrowia, oraz utrwaliły wiadomości na temat czasu oraz sposobu czyszczenia zębów. Następnie, obserwowane przez panie oraz zajączka, prezentowały nabyte wiadomości w praktyce czyszcząc dokładnie zęby oraz rozwiązując tematyczne karty pracy. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało upominek w postaci szczoteczki oraz pasty do zębów. :) Mamy nadzieję, że dzięki takiej formie zajęć nasze przedszkolaki będą rozumiały konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice! 😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż. 🌷 przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30. 🌸Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast 😉
Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ). 😉Miłego weekendu! 😉

😁

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Zgodnie z założeniami planu pracy przedszkola dzieci poznają różne zawody. 20 grudnia mieliśmy okazję odwiedzić zakład krawiecki państwa Weberów w Rostarzewie. Dzięki uprzejmości właścicieli Misie i Pszczółki mogły zapoznać się z rzemiosłem krawieckim oraz wyposażeniem(maszyny do obszywania, robienia dziurek, przyszywania guzików itp.) Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały urządzenie wykonujące hafty oraz szyte w pracowni mundury policyjne i strażackie.  Ponadto, gospodarze przygotowali na koniec niespodziankę dla dzieci - woreczki z wyszytym logo grupy i słodyczami.  Serdecznie dziękujemy!

Jadłospis 07-11.01.2019 r.

07-11.01.2019 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  Serkiem kanapkowym i smażonym, z czerwoną papryką II śniadanie: Mandarynka, woda
Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty,  naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa  mieszanego z masełkiem i  humusem z suszonymi pomidorami (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I śniadanie:  Herbata „cytrynowa”,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą rukola, wędliną drobiową i rzodkiewką II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem wiśniowym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Środa: I śniadanie: Musli  tropikalne z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d

Łączna liczba wyświetleń