Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

Na zakończenie utrwalania wiadomości z minionych dwóch tygodni dotyczących między innymi: zdrowego odżywiania, dbania o własne zdrowie, zapoznawania się z owocami i warzywami krajowymi oraz zagranicznymi, pomogła nam zaproszona na zajęcia pani Maja. Zabrała ona ze sobą do naszej sali wyciskarkę, i zademonstrowała co można wyczarować z przyniesionych przez dzieci produktów.
Słuchajcie, jak ten sok smakował! Dzieci zachwalały co niemiara! Oczywiście Panie pamiętały, ale również dzieci! że mamy w grupie osoby uczulone na niektóre produkty, dlatego w pierwszej kolejności uzyskaliśmy napój dla nich.
Teraz po takich zajęciach, gdzie każdy miał odrobinę swojego wkładu w produkcje soku, mamy nadzieję że każdy podwieczorkowy owocowo - warzywny posiłek będzie znikał z kubeczków tak jak ten dziś :)

PS. Chciałam bardzo serdecznie podziękować rodzicom za spełnianie naszych próśb związanych z przynoszeniem pomocy do zajęć. To właśnie dzięki Wam możemy w niecodzienny sposób przekazywać dzieciom wiedzę z realizowanych tematów.

Urodziny Bianki i Gracjana

Jadłospis 8-12.07.2019 r.

8-12.07.2019 Poniedziałek: I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,  pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa pomidorowa z ryżem, jajko smażone, ziemniaki puree, mini marchewka gotowana, sok owocowy Podwieczorek:  Budyń czekoladowy (alergeny: seler, jaja, gluten, mleko) Wtorek: I śniadanie: Kakao, herbata zwykła z cytryną, bułka pszenna i grahamka  z masełkiem  i pastą z kiełbasy zielonogórskiej II śniadanie: Banan, woda Obiad : Gulasz z warzywami, ziemniaki, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Herbatka ziołowa, andruty z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam) Środa: I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata ziołowa z koprem włoskim i kminkiem, chleb pszenny  i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą rukola, polędwicą drobiową  i  kiełkami brokułu II