Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!

Na zakończenie utrwalania wiadomości z minionych dwóch tygodni dotyczących między innymi: zdrowego odżywiania, dbania o własne zdrowie, zapoznawania się z owocami i warzywami krajowymi oraz zagranicznymi, pomogła nam zaproszona na zajęcia pani Maja. Zabrała ona ze sobą do naszej sali wyciskarkę, i zademonstrowała co można wyczarować z przyniesionych przez dzieci produktów.
Słuchajcie, jak ten sok smakował! Dzieci zachwalały co niemiara! Oczywiście Panie pamiętały, ale również dzieci! że mamy w grupie osoby uczulone na niektóre produkty, dlatego w pierwszej kolejności uzyskaliśmy napój dla nich.
Teraz po takich zajęciach, gdzie każdy miał odrobinę swojego wkładu w produkcje soku, mamy nadzieję że każdy podwieczorkowy owocowo - warzywny posiłek będzie znikał z kubeczków tak jak ten dziś :)

PS. Chciałam bardzo serdecznie podziękować rodzicom za spełnianie naszych próśb związanych z przynoszeniem pomocy do zajęć. To właśnie dzięki Wam możemy w niecodzienny sposób przekazywać dzieciom wiedzę z realizowanych tematów.

Jadłospis 31.05.-04.06.2021 r.

31.05-04.06.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   twaro ż kiem i szczypiorkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa ogórkowa,   makaron w sosie bolo ń skim, sok owocowy Podwieczorek:   Budy ń malinowy (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pasztetem drobiowo-pomidorowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Lody z okazji „Dnia Dziecka”   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, pełnoziarniste płatki zbo ż owe z owocami i mlekiem, bułka mleczna masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek:   Galaretka pomara ń czowa

Dzień Dziecka

Co tu dużo pisać to był wspaniały dzień :)  Oby takich było jak najwięcej :)  Wszystkim dzieciom tym małym i dużym  życzymy wszystkiego dobrego :)