"Przedszkolaka rady na odpady"

Gmina Wielichowo zorganizowała konkurs realizowany w ramach projektu pn.: "Dobre rady na odpady- akcja informacyjno - edukacyjna wśród dzieci i dorosłych mieszkańców gminy Wielichowo" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej u najmłodszych mieszkańców gminy oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci.
Zadaniem było indywidualne, przez każde dziecko wykonanie pracy o tematyce ekologicznej, zachęcającej do prawidłowego segregowania śmieci, dbania o środowisko naturalne, przyrodę oraz miejsca nas otaczające.
Dzieci otrzymały najróżniejsze materiały plastyczne, dzięki którym prace mogły stać się atrakcyjne.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu...

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.