"Przedszkolaka rady na odpady"

Gmina Wielichowo zorganizowała konkurs realizowany w ramach projektu pn.: "Dobre rady na odpady- akcja informacyjno - edukacyjna wśród dzieci i dorosłych mieszkańców gminy Wielichowo" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej u najmłodszych mieszkańców gminy oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci.
Zadaniem było indywidualne, przez każde dziecko wykonanie pracy o tematyce ekologicznej, zachęcającej do prawidłowego segregowania śmieci, dbania o środowisko naturalne, przyrodę oraz miejsca nas otaczające.
Dzieci otrzymały najróżniejsze materiały plastyczne, dzięki którym prace mogły stać się atrakcyjne.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu...

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka