WIELKANOC W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dzisiejszego poranka w naszym przedszkolu zapanowała świąteczna atmosfera.
 Jak co roku  w „Świecie Bajek” odbyło  się Śniadanie Wielkanocne.
Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, którzy zasiedli do stołu zastawionym wielkanocnymi potrawami, przyrządzonymi przez panie kucharki.
Na tę szczególną uroczystość przedszkolaki  przygotowały występ artystyczny,
który został nagrodzony gromkimi brawami. Śniadanko przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze.
Celem spotkania było wprowadzenie wszystkich zaproszonych gości,
dzieci oraz pracowników przedszkola w nastrój Świąt Wielkanocnych.
Po śniadanku wielu atrakcji dostarczył również Wielkanocny Zajączek,
który przygotował dla każdego przedszkolaka miłą niespodziankę.

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :