Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

6 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym dniu każdy przedszkolak mógł przebrać się za ulubioną postać z bajki lub przynieść rekwizyt lub książeczkę z nią związaną.
Uroczyste obchody dotyczyły postaci z bajek tych znanych jak również i tych znanych mniej.
Zajęcia w tym dniu były iście bajkowe, gdyż przybyła do nas Wróżka w Krainy Bajek z prośbą o pomoc. Zły czarownik rzucił czar i pomieszał wszystkie bajki. Zadaniem przedszkolaków było spełnić wszystkie żądania czarownika, by zły czas prysł.
Trzeba przyznać, że poszło im rewelacyjnie i w końcu można było  świętować w najlepsze przy dźwiękach wesołej muzyki!

Do tego wszystkiego  małymi kroczkami do naszej pszczółkowej grupy zagląda również
 inna wróżka....mianowicie Wróżka Zębuszka...ale to już inna historia :)

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek