Gekon - Jaszczurka Ciemnobrodata

W środę 17.01.2018r. w naszym przedszkolu pojawił się niecodzienny gość, który zachwycił wszystkich przedszkolaków - jaszczurka ciemnobrodata. Wydawać by się mogło, że tego typu gość nie przekona do siebie naszych milusińskich, jednak było zupełnie inaczej. Miguś - bo tak właśnie nazywał się nasz gość okazał się bardzo sympatyczną jaszczurką. Na początku spotkania opiekunka jaszczurki, oswoiła dzieci z gekonem a następnie podała wszelkie niezbędne informacje na jego temat. Dzieci, które wyraziły taką chęć mogły głaskać jaszczurkę i zrobić sobie z nią zdjęcie. :) Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, ponieważ jak się okazało wszyscy odważnie i z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu :)

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.