Balik - Misie i Krasnale

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał.
W instrumenty przebrał drzewa,
wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
są Indianie z piratami
i serpentyn widać zwoje,
są krasnale, są kowboje.

Jest biedronka z muchomorkiem,
przyszli także Bolek z Lolkiem,
sznur korali ma cyganka,
w stroju z frędzli jest Indianka.

I balony lecą w górę,
ktoś czerwony ma kapturek,
jest karnawał, dzieci tańczą,
gra muzyka przebierańcom.

To właśnie dziś muzyka zagrała dla grupy Krasnali i grupy Misiów ze " Świata Bajek".  Dzieci przebrały się w kolorowe stroje i poszły na bal :)  Podczas imprezy każdy przedszkolak miał możliwość zaprezentowania się na karnawałowym wybiegu. Następnie odbyły się wspólne tańce i zabawy, w których dzieci brały aktywny udział. Dodatkową atrakcją dla dzieci był występ cheerlederek oraz wizyta Pana Bałwanka, który swoją obecnością umilił dzieciom ten karnawałowy bal :)  Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Centrum Kultury w Wielichowie Panu Pawłowi Michalskiemu, cheerlederkom oraz pozostałym pracownikom CK, za to, że tak aktywnie włączyli się w naszą imprezę :)

Drodzy Rodzice - STROJE CUDNE ! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie :)

DZIEŃ JABŁKA

Z okazji Dnia Jabłka Krasnale przygotowały pyszny i zdrowy sok.

Jadłospis 27.09-01.10.2021 r.

27.09-01.10.2021 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata mi ę towa , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serem ż ółtym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Barszcz czerwony z ziemniakami, nal e ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka (alergeny: seler, gluten, jaja, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z pieczeni ą rzymsk ą   i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa porowo-ziemniaczana, spaghetti z klopsikami w sosie pomidorowym, sok owocowy   Podwieczorek: Galaretka owocowa (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, kaszka kukurydziana na mleku, bułka mleczna   z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Karkówka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewk ą