Przedszkolaki w zerówce

6 kwietnia przedszkolaki z grupy Pszczółki, na zaproszenie pań z oddziału zerówkowego
w Zespole Szkól im. Polskich Noblistów w Wielichowie odwiedziły szkolne mury.
Nasza wizyta polegała na poznaniu tego, co czeka przedszkolaki po wakacjach oraz oswojenie się
z tym co nowe i nieznane. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały  opowiadań pań, oglądały sale, szatnie, korytarze. Zerówkowicze również z wielką przyjemnością ugościły nasze przedszkolaki w swoich salach,
 pokazując im swoje ulubione zabawki i miejsca do zabawy.

Dla naszych starszaków było to nielada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za przemiłe ugoszczenie!
Przedszkolaki pełne pozytywnych wrażeń już z całą pewnością
mogą we wrześniu pomaszerować do zerówki.

MARCOWE OGRÓDKI

Krasnale założyły ogródek w sali. Omówiły czynniki niezbędne roślinom do wzrostu. Posadziły cebulki do doniczek z ziemią, podlały i ustawiły przy oknie. W kolejnych dniach podlewały i obserwowały wzrost szczypiorku. Niedługo będą mogły go skosztować.Zagospodarowały też część ogródka przedszkolnego. Obserwowały i wykonywały prace: przekopywanie grządek, grabienie, sadzenie, sianie. Obejrzały z bliska dżdżownice i poznały ich rolę. Uczyły się wiersza I. Salach pt. Ogrodnicy oraz bawiły się przy piosence pt. Pan ogrodnik (sł. i muz. J. Bernat), aby utrwalić nazwy narzędzi pracy ogrodnika i wiadomości związane z tematyką zajęć.

„OGRODNICY”

I. Salach

Idą, Idą ogrodnicy, tup!
Niosą grabki i łopatki, hej!
Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką,
szu, szu, szu grabkami,
tryśnie woda z koneweczki
na nasze grządeczki.

Stuku puk motyką
Drap, drap pazurkami.
Nasze skarby wysiewamy
O ogródek dbamy.

Pan ogrodnik
1 Przyleciała biedroneczka
do naszego ogródec…

DZIEŃ KOBIET

SPOTKANIE Z PANIĄ KRAWCOWĄ

Wczoraj dzięki uprzejmości Pani Ani mogliśmy na zajęciach zapoznać się z narzędziami i pracą krawcowej. Obserwowaliśmy jak powstaje spódniczka oraz  próbowaliśmy szycia na maszynie. Było super!