Dni adaptacyjne w Przedszkolu "Świat Bajek"

W dniach 28-29.08.2018 roku, progi Przedszkola "Świat Bajek", oficjalnie przekroczyły nowe przedszkolaki wraz z rodzicami, na zorganizowane zajęcia adaptacyjne.

Podczas tych dni dzieci  uczestnczyły w zajeciach, dzięki którym mogły poznać nowe miejsce, jakim jest przedszkolna sala. Był również czas na zabawe swobodną, zabawy przy muzyce, z chustą animacyjną, zajęcia plastyczne.  Wspólnie z Paniami, dzieci zwiedziły przedszkole oraz plac zabaw, który najbradziej spodobał się nowym przedszkolakom.

Głównymi celami organizowania takch zajęć jest:
- adaptacja do przedszkola nowych dzieci
- integracja dzieci i rodziców
- nawiązanie kontaktu z dziećmi i rodzicami
- oswojenie dzieci z nowym otoczeniem, nauczycielkami
- wzbudzenie zaufania do nauczyciela
- zmniejszenie lęku i eliminowanie stresu u dzieci i ich rodziców przed nowym
 i nieznanym otoczeniem
- możliwość pokazania elementów pracy opiekuńczo- wychowawczej i dydaktycznej

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA