Zwiedzamy kuchnię przedszkolną

“Krasnale ” zwiedziły kuchnię przedszkolną. Zobaczyły m. in. różne ciekawe sprzęty, obejrzały sprzęt kuchenny, deski do krojenia, narzędzia nie zawsze znane najmłodszym i duże garnki. Zwiedziły zaplecze kuchenne, wszystkie pomieszczenia i sprzęty w których przechowywane są produkty spożywcze zanim trafią na talerzyki dzieci. Porozmawiały z Paniami kucharkami o ich pracy i zobaczyły jak Panie przygotowują pyszne obiadki. Krasnale były bardzo zafascynowane tym miejscem.

Tematy kompleksowe na miesiąc Maj

Mali Patrioci

Mali Patrioci. Okres poprzedzający święta majowe – Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej oraz  uchwalenie Konstytucji 3 Maja – to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.

Zajęcia zdalne - Dbamy o przyrodę - Misie

W tygodniu po Świętach mówiliśmy o przyrodzie, dzieci obejrzały krótką bajkę "Drzewo, które umiało dawać", wykonały karty pracy, śpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach", segregowały z rodzicami śmieci, wykonały pracę plastyczną "Ziemia-nasza planeta" za pomocą rosnących farb. Dodatkowo z okazji "Światowego dnia książki" zaprezentowały swoje ulubione książki.