Poznajemy zawody - KRAWCOWA

Realizując tematykę ZAWODY zapoznaliśmy się z pracą krawcowej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem  oglądały akcesoria prezentowane przez panią Anię, która również pokazała przedszkolakom jak uszyć spódniczkę. Jednak największą atrakcją była próba  szycia na maszynie.
DZIĘKUJEMY PANI ANI  za wspaniałe zajęcia!!!!!

MARCOWE OGRÓDKI

Krasnale założyły ogródek w sali. Omówiły czynniki niezbędne roślinom do wzrostu. Posadziły cebulki do doniczek z ziemią, podlały i ustawiły przy oknie. W kolejnych dniach podlewały i obserwowały wzrost szczypiorku. Niedługo będą mogły go skosztować.Zagospodarowały też część ogródka przedszkolnego. Obserwowały i wykonywały prace: przekopywanie grządek, grabienie, sadzenie, sianie. Obejrzały z bliska dżdżownice i poznały ich rolę. Uczyły się wiersza I. Salach pt. Ogrodnicy oraz bawiły się przy piosence pt. Pan ogrodnik (sł. i muz. J. Bernat), aby utrwalić nazwy narzędzi pracy ogrodnika i wiadomości związane z tematyką zajęć.

„OGRODNICY”

I. Salach

Idą, Idą ogrodnicy, tup!
Niosą grabki i łopatki, hej!
Będą spulchniać ziemię,
aby lekko było jej.

Puk, puk, puk łopatką,
szu, szu, szu grabkami,
tryśnie woda z koneweczki
na nasze grządeczki.

Stuku puk motyką
Drap, drap pazurkami.
Nasze skarby wysiewamy
O ogródek dbamy.

Pan ogrodnik
1 Przyleciała biedroneczka
do naszego ogródec…

DZIEŃ KOBIET

SPOTKANIE Z PANIĄ KRAWCOWĄ

Wczoraj dzięki uprzejmości Pani Ani mogliśmy na zajęciach zapoznać się z narzędziami i pracą krawcowej. Obserwowaliśmy jak powstaje spódniczka oraz  próbowaliśmy szycia na maszynie. Było super!