Jadłospis 14-18.12.2020 r.

14-18.12.2020 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka  z masełkiem

i makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Krupnik z ziemniakami
, racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa żytnie z pastą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata koperkowa z kminkiem, chleb pszenny

i wieloziarnisty z masełkiem, kiełbaską krakowską i ogórkiem zielonym

II śniadanie: Marchewkowe chipsy, woda

Obiad : Pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, zielona  fasolka szparagowa,

sok owocowy

Podwieczorek: Budyń malinowy

(alergeny:  seler, gluten, jajka, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie: Naworka- polewka, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbatka melisa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa gulaszowa, bułeczka pszenna, sok owocowy

Podwieczorek:  Tostowe uśmiechy, herbata rumiankowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, szynką drobiową i rzodkiewką,  herbata owocowa

II śniadanie : Mandarynka, woda

Obiad: Zupa cytrynowa z ryżem, kurczak w rękawie, kasza bul gur, surówka

z modrej kapusty z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z  hummusem, herbata miętowa (alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem i pastą

z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krem z kalafiora, ryba gotowana, ziemniaki, sos chrzanowy, puree marchewkowe, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

Jadłospis 12-16.09.2022 r.

12-16.09.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata  z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, tu ń czykiem i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa serowa aksamitna, jajko gotowane w sosie musztardowym,   ziemniaki, kalafior z wody, sok owocowy Podwieczorek:  Dro ż d ż ówka z budyniem, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola i szyneczk ą drobiow ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Marchewkowy krem, kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda: I ś niadanie:  „Truskawkowe gwiazdki”  z mlekiem, kawiorek z masełkiem   i miodem wielokwiatowym , herbata koperkowa  II  ś niadanie : Banan, woda Obiad:

Jadłospis 19-23.09.2022r.

19-23.09.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem i makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata melisa , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, kotlet schabowy, ziemniaki puree, sałata lodowa   z sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy Podwieczorek: Wafel przekładany kremem kakaowym, herbatka ziołowa   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbatka mi ę towa   II ś niadanie : Winogrono, woda Obiad:   Gulasz