Jadłospis 01-05.03.2021 r.

01-05.03.2021 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata „cytrynowa”, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

pasztetem drobiowo-pomidorowym i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,
  makaron w sosie pomidorowym,  sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka manna na mleku

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, herbata imbirowa,  bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

sałatą lodową, kiełbaską zielonogórską i kiełkami rzodkiewki

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa kalafiorowa z kaszką, pulpety w sosie  śmietanowo-koperkowym, ziemniaki,

fasolka szparagowa, sok owocowy

Podwieczorek: „Tostowe uśmiechy”, herbata

(alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem,  rogal  mleczny z masełkiem

i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Karkówka w sosie własnym, pyzy,

surówka z kapusty pekińskiej z ogórkiem, papryką, kukurydzą, … ,

i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Galaretka malinowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,

II śniadanie : Marchewkowe paluszki, woda

Obiad: Barszcz zabielany,

kurczak z curry z sosem jogurtowo-czosnkowym i ryżem, sok owocowy

Podwieczorek: Zupa budyniowa, ciastko owsiane  bez cukru z morelą

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

twarożkiem i ogórkiem zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty, ryba gotowana, ziemniaki, sos musztardowy,

surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba, sezam, gorczyca)

Jadłospis 12-16.09.2022 r.

12-16.09.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata  z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, tu ń czykiem i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa serowa aksamitna, jajko gotowane w sosie musztardowym,   ziemniaki, kalafior z wody, sok owocowy Podwieczorek:  Dro ż d ż ówka z budyniem, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola i szyneczk ą drobiow ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Marchewkowy krem, kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda: I ś niadanie:  „Truskawkowe gwiazdki”  z mlekiem, kawiorek z masełkiem   i miodem wielokwiatowym , herbata koperkowa  II  ś niadanie : Banan, woda Obiad:

Jadłospis 19-23.09.2022r.

19-23.09.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem i makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata melisa , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, kotlet schabowy, ziemniaki puree, sałata lodowa   z sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy Podwieczorek: Wafel przekładany kremem kakaowym, herbatka ziołowa   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbatka mi ę towa   II ś niadanie : Winogrono, woda Obiad:   Gulasz