Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 01-03.09.2021

 

           01-03.09.2021 r.

 

Środa:

I śniadanie: Herbata imbirowa,

kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem,

polędwicą drobiową i ogórkiem zielonym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa,
  makaron w sosie pomidorowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka manna z sokiem truskawkowym

(alergeny: seler, gluten, mleko)

 

Czwartek:

I śniadanie:  Płatki kukurydziane z mlekiem,

bułka mleczna z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym,

herbata rumiankowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Marchewkowy krem, kotlet mielony,

ziemniaki, buraczki z jabłkiem,

sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

 

Piątek:

I śniadanie: Kawa zbożowa,

chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,

pastą z tuńczyka w sosie własnym, herbata ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z ryżem, ziemniaki z twarogiem

 i olejem lnianym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Jogurt waniliowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, ryba)

 

 

 


 

 

 


OSTATNIO CZYTANE

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Dzień Kobiet w Misiach 💐

  Dla miłych dziewczyn, co swym uśmiechem każdy dzień nam umilają, chłopcy z grupy, choć łobuzy, to życzenia im składają! niech wszystko jak w bajkach się Wam układa, A z kranu niech płynie czekolada!                                                                                     

Jadłospis 20-24.03.2023 r.

     20-24.03.2023 r. Poniedziałek I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa brokułowa z kaszk ą , GZIK – ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy Podwieczorek: :   Gor ą ca czekolada , ciasteczko owsiane bez cukru   (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa , herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą , ogórkiem   zielonym II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Kapu ś niak z kiszonej kapusty ,   sztuka mi ę sa w sosie własnym, kasza Kus Kus, sałatka grecka, sok owocowy Podwieczorek: Pieczywo wasa pasztetem drobiowo-pomidorowym, herbata ziołowa   (alergeny:   seler, gluten, mleko )   Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Krem z