Przejdź do głównej zawartości

 ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Na przełomie września i października w przedszkolu zostały przeprowadzone przesiewowe badanie mowy. W efekcie tego badania na zajęcia logopedyczne na terenie naszego przedszkola zostały zakwalifikowane dzieci, które mają wady wymowy. Zajęcia odbywają się grupowo. Każde  dziecko uczęszczające na zajęcia ma swój zeszyt do którego wpisywane są ćwiczenia do pracy   w domu. Informacje na temat dziecka można uzyskać od logopedy, zgodnie z rocznym harmonogramem dyżurów.

Na zajęciach prowadzone są ćwiczenia, które mają na celu:

- usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy),
- kształtowanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej,
- kształtowanie prawidłowych czynności fizjologicznych w obrębie aparatu mowy (tj. połykanie, żucie, odgryzanie),
- rozwijanie słuchu fonematycznego,
- wzbogacanie słownictwa, rozwijanie mowy,
- rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi,
- rozwijanie umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych,
- uzyskanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.

 

CZY WARTO ĆWICZYĆ W DOMU?

TAK, TAK, TAK!

Z moich obserwacji wynika, że wizyta u logopedy to dopiero początek drogi, gdyż efektywność terapii jest możliwa tylko przy współpracy logopedy z Rodzicami, oraz poprzez  systematyczne wykonywanie ćwiczeń. Należy pamiętać, że wady wymowy i trudności                     w komunikacji są przyczyną problemów w nauce szkolnej i narażają dzieci na kompleksy oraz niskie poczucie własnej wartości.

W związku z tym dla dobra dzieci zachęcam Państwa do współpracy


OSTATNIO CZYTANE

Dzień Babci i Dziadka u Krasnoludków

 Dzisiaj odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka 😊 Dzieci podczas części artystycznej zaprezentowały piosenki oraz poznane tańce. Babcie oraz dziadkowie również musieli wykazać się niemałymi umiejętnościami tanecznymi podczas wyzwania przygotowanego przez dzieciaczki.  Po występach przyszedł czas na poczęstunek. Nie zabrakło wspólnych zdjęć :)  Dziękujemy bardzo za przybycie :) 

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice!  😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż.  🌷  przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30.  🌸 Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast  😉 Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ).  😉 Miłego weekendu!  😉 😁

Dzień Babci i Dziadka u Miśków