Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 24-28.01.2022 r.

 

JADŁOSPIS    24-28.01.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną,  chleb pszenny i słonecznikowy z masłem,

makrelą

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Brokułowy krem, jajko w sosie musztardowym, ziemniaki,

groszek z marchewką,   sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka manna z suszonymi owocami żurawiny

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata koperkowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pasztetem drobiowym i ogórkiem kiszonym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa zielona,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kisiel z jabłkiem

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Grochówka z parówką,  bułeczka, sok owocowy

Podwieczorek: Pieczywo wasa żytnie z pastą z gotowanego brokułu, herbatka miętowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pastą z dorsza gotowanego, jajka i ogórka konserwowego, herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem,  potrawka z piersi kurczaka z pieczarkami, ziemniaki,

 marchewka glazurowana, sok owocowy

Podwieczorek:  Galaretka owocowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, soja, ryba )

Piątek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, żółtym serkiem

 i papryką

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krupnik, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,)

 

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę.