Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 24-28.01.2022 r.

 

JADŁOSPIS    24-28.01.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną,  chleb pszenny i słonecznikowy z masłem,

makrelą

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Brokułowy krem, jajko w sosie musztardowym, ziemniaki,

groszek z marchewką,   sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka manna z suszonymi owocami żurawiny

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata koperkowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pasztetem drobiowym i ogórkiem kiszonym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa zielona,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kisiel z jabłkiem

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Grochówka z parówką,  bułeczka, sok owocowy

Podwieczorek: Pieczywo wasa żytnie z pastą z gotowanego brokułu, herbatka miętowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pastą z dorsza gotowanego, jajka i ogórka konserwowego, herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem,  potrawka z piersi kurczaka z pieczarkami, ziemniaki,

 marchewka glazurowana, sok owocowy

Podwieczorek:  Galaretka owocowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, soja, ryba )

Piątek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, żółtym serkiem

 i papryką

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krupnik, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,)

 

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 10-14.01.2022 r.

  10-14.01.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   past ą   z makreli II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa jarzynowa z ziemniakami,   makaron w sosie bolo ń skim, sok owocowy Podwieczorek:   Dro ż d ż ówka z budyniem, herbata koperkowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Musli owocowe z mlekiem, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad :   Krem z soczewicy czerwonej, kotlet mielony, ziemniaki, buraczki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Sok z pomara ń czy, chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Naworka - polewka,   bułka mleczna z masełkiem, d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbata melisa II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa cytrynowa z ry ż em, ż eberka, kasza bul gur, surówka z modrej kapusty   z jogurtem naturalnym, s

Jadłospis 03-07.01.2022 r.

  JADŁOSPIS   03-07.01.2022 r. Poniedziałek: I śniadanie: Herbata koperkowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem,   pastą z tuńczyka w sosie pomidorowym II śniadanie: Marchewkowe paluszki, woda Obiad: Kapuśniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kefir brzoskwiniowo- bananowy (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja, sezam ) Wtorek: I śniadanie: Kakao, herbatka melisa, bułka pszenna i żytnia z masłem, pieczenią alpejską   i pomidorem malinowym   II śniadanie: Banan, woda Obiad : Zupa koperkowa, kolorowy kociołek, ryż, sok owocowy Podwieczorek:   Kaszka manna z sokiem żurawinowym (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Środa: I śniadanie: Herbata z miodem i cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem kiszonym II śniadanie : Jabłko, woda Obiad: Marchewkowy krem, gulasz z karkówki, pyzy, surówka z białej kapusty z marchewką i jogur

DLA BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek są tacy wspaniali. I zawsze chętnie bawią się z nami. Lubimy z Wami spędzać czas. Babciu i Dziadku Kochamy Was!