Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 24-28.01.2022 r.

 

JADŁOSPIS    24-28.01.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną,  chleb pszenny i słonecznikowy z masłem,

makrelą

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Brokułowy krem, jajko w sosie musztardowym, ziemniaki,

groszek z marchewką,   sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka manna z suszonymi owocami żurawiny

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata koperkowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, pasztetem drobiowym i ogórkiem kiszonym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa zielona,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kisiel z jabłkiem

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Grochówka z parówką,  bułeczka, sok owocowy

Podwieczorek: Pieczywo wasa żytnie z pastą z gotowanego brokułu, herbatka miętowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pastą z dorsza gotowanego, jajka i ogórka konserwowego, herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem,  potrawka z piersi kurczaka z pieczarkami, ziemniaki,

 marchewka glazurowana, sok owocowy

Podwieczorek:  Galaretka owocowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, soja, ryba )

Piątek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, żółtym serkiem

 i papryką

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krupnik, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,)

 

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 04-08.09.2023 r.

  04-08.09.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, past ą z tu ń czyka w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Kapu ś niak z kiszonej kapusty, nale ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Arbuz (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,   sałat ą lodow ą , pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z   zacierk ą , kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Budy ń czekoladowy (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda:   I ś niadanie:   Kakaowe kuleczki zbo ż owe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, herbata owocowa II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa ziemniaczana z pomidorami, gulasz z kasz ą j ę czmienn ą i warzywami,   sok owocowy P

Jadłospis 18-22.09.2023 r.

  18-22.09.2023r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem   i tu ń czykiem w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Kanapki z pieczywa mieszanego z ż ółtym serem i czerwon ą papryk ą , herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata koperkowa, chleb pszenny   i wieloziarnisty z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa serowa z makaronem, goł ą bki inaczej, ziemniaki, zielona   fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Budy ń malinowy   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Musli owocowe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbatka melisa   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zupa   pomidorowa z ry ż em, łazanki z

Dzień Przedszkolaka

 Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzień przepełniony był zabawami, a także niespodziankami. Nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewów. Dzieciom zostały złożone życzenia, a w sali czekały na nich słodkości. Naszych Przedszkolaków odwiedzili także goście z Centrum Kultury - z panią Burmistrz na czele.