Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 07-11.03.2022 r.

 

07-11.03.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z żółtym serem

 i kiełkami

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Barszcz ukrai
ński, jajko gotowane w sosie śmietanowo-koperkowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy

Podwieczorek:  Drożdżówka z owocem, herbata ziołowa

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata miętowa, płatki owsiane górskie na mleku,

rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym truskawkowym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Brokułowy krem z kaszką  kukurydzianą, kotlet schabowy, ziemniaki puree, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: ” Makaron w śniegu”

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa  z miodem, herbata melisa, chleb pszenny i słonecznikowy

 z sałatą lodową, polędwicą drobiową i papryką
II śniadanie: Chipsy marchewkowe, woda

Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy,  żeberka w sosie własnym, kasza bul gur,

 surówka z białej kapusty z marchewką i kukurydzą z jogurtem naturalnym,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(Alergeny: seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata malinowa, bułka pszenna i grahamka z kiełbaską zielonogórską

 i ogórkiem konserwowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, pulpeciki z kurczaka z płatkami owsianymi, ziemniaki, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, kawiorek z masełkiem, rzodkiewkowym twarożkiem

 i  szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa koperkowa z ziemniakami, ryba w jarzynach pod beszamelem, ryż,

sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(Alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane