Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 07-11.03.2022 r.

 

07-11.03.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z żółtym serem

 i kiełkami

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Barszcz ukrai
ński, jajko gotowane w sosie śmietanowo-koperkowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy

Podwieczorek:  Drożdżówka z owocem, herbata ziołowa

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata miętowa, płatki owsiane górskie na mleku,

rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym truskawkowym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Brokułowy krem z kaszką  kukurydzianą, kotlet schabowy, ziemniaki puree, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: ” Makaron w śniegu”

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa  z miodem, herbata melisa, chleb pszenny i słonecznikowy

 z sałatą lodową, polędwicą drobiową i papryką
II śniadanie: Chipsy marchewkowe, woda

Obiad: Zupa z czerwonej soczewicy,  żeberka w sosie własnym, kasza bul gur,

 surówka z białej kapusty z marchewką i kukurydzą z jogurtem naturalnym,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(Alergeny: seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata malinowa, bułka pszenna i grahamka z kiełbaską zielonogórską

 i ogórkiem konserwowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, pulpeciki z kurczaka z płatkami owsianymi, ziemniaki, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, kawiorek z masełkiem, rzodkiewkowym twarożkiem

 i  szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa koperkowa z ziemniakami, ryba w jarzynach pod beszamelem, ryż,

sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(Alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 12-16.09.2022 r.

                                                                12-16.09.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata  z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, tu ń czykiem i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa serowa aksamitna, jajko gotowane w sosie musztardowym,   ziemniaki, kalafior z wody, sok owocowy Podwieczorek:  Dro ż d ż ówka z budyniem, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola i szyneczk ą drobiow ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Marchewkowy krem, kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda: I ś niadanie:  „Truskawkowe gwiazdki”  z mlekiem, kawiorek z masełkiem   i miodem wielokwiatowym , herbata koperkowa  II  ś niadanie : Banan, woda Obiad:

Jadłospis 05-09.09.2022 r.

    05-09.09.2022 r.. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, ż ółtym serem i papryk ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Zupa ogórkowa , nale ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka imbirowa (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja, soja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,   sałat ą lodow ą , kiełbask ą zielonogórsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ziemniaczana pomidorami, gulasz z warzywami z kasz ą bul gur, sok owocowy Podwieczorek: Budy ń czekoladowy (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam, soja) Ś roda:   I ś niadanie:   Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata ziołowa II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa cytrynowa z ry ż em, pulpety w sosie pomidorowym,   ziemniaki, fasolka s

Jadłospis 19-23.09.2022r.

  19-23.09.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem i makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata melisa , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, kotlet schabowy, ziemniaki puree, sałata lodowa   z sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy Podwieczorek: Wafel przekładany kremem kakaowym, herbatka ziołowa   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbatka mi ę towa   II ś niadanie : Winogrono, woda Obiad:   Gulasz