Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 14-18.02.2022 r.

 

14-18.02.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z żółtym serem i kiełkami

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, racuchy drożdżowe, sok owocowy

Podwieczorek:  Kisiel wiśniowy

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata miętowa, kaszka kukurydziana na mleku,

rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym truskawkowym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa ziemniaczana z pomidorami, gulasz z karkówki, kasza jaglana, surówka

 z kapusty pekińskiej z kukurydzą i jogurtem naturalnym,  sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa, wafle kukurydziane

(Alergeny: seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa  z miodem, herbata melisa, chleb pszenny i słonecznikowy

 z sałatą masłową, polędwicą drobiową i pomidorem
II śniadanie: Chipsy marchewkowe, woda

Obiad: Zupa śródziemnomorska, kotlet drobiowy panierowany, ziemniaki, marchewka glazurowana,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt naturalny z nasionami chia i truskawkami

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata malinowa, bułka pszenna i grahamka z pastą kiełbasy zielonogórskiej i ogórka konserwowego

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Krem z cebuli z grzankami, ryba sote, ziemniaki, surówka z selera i ananasa

 z jogurtem naturalnym i żurawiną, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

(Alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, kawiorek z masełkiem, jajecznica

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z makaronem, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

 

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 25-29.04.2022 r.

  25-29.04.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i chleb firmowy z masłem, pasztetem pomidorowym i ogórkiem kiszonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, nale ś niki z jabłkiem, sok wi ś niowy Podwieczorek:   Kanapki z pieczywa mieszanego z serem topionym ś mietankowo-koperkowym, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Herbata koperkowa, kawa zbo ż owa, bułka ś niadaniowa i grahamka   z szynk ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Krupnik, pulpety w sosie ś mietanowo-koperkowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z cukrem trzcinowym (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , zupa budyniowa, bułka mleczna z d ż emem niskosłodzonym truskawkowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Brokułowy krem z kaszk ą , parówka w sosie gre

Jadłospis 09-13.05.2022 r.

  09-13.05.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata koperkowa, chleb pszenny   i wieloziarnisty z past ą z tu ń czyka II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu, herbata ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Zupa koperkowa, gulasz z karkówki, pyzy, surówka z czerwonej kapusty   z jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem truskawkowym   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, herbata mi ę towa, bułka mleczna   z miodem wielokwiatowym   II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Kotlet schabowy,   ziemniaki puree, surówka z kapusty peki ń

Dzień Ziemi.