Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 14-18.02.2022 r.

 

14-18.02.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z żółtym serem i kiełkami

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, racuchy drożdżowe, sok owocowy

Podwieczorek:  Kisiel wiśniowy

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata miętowa, kaszka kukurydziana na mleku,

rogal mleczny z dżemem niskosłodzonym truskawkowym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa ziemniaczana z pomidorami, gulasz z karkówki, kasza jaglana, surówka

 z kapusty pekińskiej z kukurydzą i jogurtem naturalnym,  sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa, wafle kukurydziane

(Alergeny: seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa  z miodem, herbata melisa, chleb pszenny i słonecznikowy

 z sałatą masłową, polędwicą drobiową i pomidorem
II śniadanie: Chipsy marchewkowe, woda

Obiad: Zupa śródziemnomorska, kotlet drobiowy panierowany, ziemniaki, marchewka glazurowana,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt naturalny z nasionami chia i truskawkami

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata malinowa, bułka pszenna i grahamka z pastą kiełbasy zielonogórskiej i ogórka konserwowego

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Krem z cebuli z grzankami, ryba sote, ziemniaki, surówka z selera i ananasa

 z jogurtem naturalnym i żurawiną, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

(Alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, kawiorek z masełkiem, jajecznica

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z makaronem, Gzik- ziemniaki z twarogiem i olejem lnianym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

 

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka