Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 14-18.03.2022 r.

 

14-18.03.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 pastą  z tuńczyka

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: „Pazibroda”- kapu
śniak z białej kapusty,  makaron w sosie bolońskim,

sok owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa, wafel ryżowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

Wtorek:

I śniadanie:  Płatki kukurydziane  z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym, herbata ziołowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z makaronem, gulasz z warzywami, kasza jaglana,

sok owocowy

Podwieczorek: Ekler z budyniem, herbata melisa

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałatą, wędliną wieprzową i pomidorem, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa rybna, gołąbki inaczej, ziemniaki, sałatka grecka, sok owocowy

Podwieczorek:  Tostowe Uśmiechy- zapiekanka z serem i sosem pomidorowym, herbata rumiankowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, ryba)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem,  pieczenią rzymską i ogórkiem zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kargule, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Budyń czekoladowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, jajecznica

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad: Zupa brokułowa z ziemniakami, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :