Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 14-18.03.2022 r.

 

14-18.03.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 pastą  z tuńczyka

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: „Pazibroda”- kapu
śniak z białej kapusty,  makaron w sosie bolońskim,

sok owocowy

Podwieczorek:  Maślanka owocowa, wafel ryżowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

Wtorek:

I śniadanie:  Płatki kukurydziane  z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym, herbata ziołowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z makaronem, gulasz z warzywami, kasza jaglana,

sok owocowy

Podwieczorek: Ekler z budyniem, herbata melisa

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałatą, wędliną wieprzową i pomidorem, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa rybna, gołąbki inaczej, ziemniaki, sałatka grecka, sok owocowy

Podwieczorek:  Tostowe Uśmiechy- zapiekanka z serem i sosem pomidorowym, herbata rumiankowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, ryba)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem,  pieczenią rzymską i ogórkiem zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kargule, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Budyń czekoladowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, jajecznica

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad: Zupa brokułowa z ziemniakami, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 25-29.04.2022 r.

  25-29.04.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i chleb firmowy z masłem, pasztetem pomidorowym i ogórkiem kiszonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, nale ś niki z jabłkiem, sok wi ś niowy Podwieczorek:   Kanapki z pieczywa mieszanego z serem topionym ś mietankowo-koperkowym, herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Herbata koperkowa, kawa zbo ż owa, bułka ś niadaniowa i grahamka   z szynk ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Krupnik, pulpety w sosie ś mietanowo-koperkowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z cukrem trzcinowym (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , zupa budyniowa, bułka mleczna z d ż emem niskosłodzonym truskawkowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Brokułowy krem z kaszk ą , parówka w sosie gre

Jadłospis 09-13.05.2022 r.

  09-13.05.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata koperkowa, chleb pszenny   i wieloziarnisty z past ą z tu ń czyka II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu, herbata ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata z cytryn ą , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Zupa koperkowa, gulasz z karkówki, pyzy, surówka z czerwonej kapusty   z jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem truskawkowym   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, herbata mi ę towa, bułka mleczna   z miodem wielokwiatowym   II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Kotlet schabowy,   ziemniaki puree, surówka z kapusty peki ń

Dzień Ziemi.