Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 21-25.03.2022 r.

 

21-25.03.2022r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa, racuchy dro
żdżowe z cukrem trzcinowym , sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z żółtym serem i rzodkiewką, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata z miodem i cytryną, bułka pszenna

i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, szyneczką wieprzową i pomidorem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa szpinakowa z ziemniakami, karkówka w sosie własnym, pyzy,

surówka z modrej kapusty z jabłkiem i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Sałatka owocowa (gruszka, jabłko, banany)

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie:  Kakao, herbata ziołowa,  jajecznica, chleb pszenny i razowy z masełkiem

 i humusem z suszonymi pomidorami

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Grochówka z wkładką, bułeczka, sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka manna z sokiem wiśniowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Płatki owsiane na mleku,  bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół  z makaronem, potrawka z ryżem, groszek z marchewką,

 sok owocowy

Podwieczorek:  Sok ze świeżo wyciskanych owoców, chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Piątek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,

z twarogiem i ogórkiem zielonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa cytrynowa z ryżem, ryba gotowana, ziemniaki, sos chrzanowy,

 bukiet warzyw, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :