Przejdź do głównej zawartości

Dzień Ziemi

 

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu zajęcia odbywały się w terenie, a związane były z tematyką dbania o naszą planetę. Przygoda rozpoczęła się Listem od Pani Ziemi, w którym znalazły się słowa motywujące przed kolejnymi wyzwaniami oraz mapkę trasy. Dzieci miały do wykonania 6 zadań, kolejno: "W lesie" - opowieść ruchowa, segregowanie śmieci, malowanie kredą, sadzenie drzewa, ekologiczne przyrzeczenie Przyjaciela Przyrody oraz poszukiwanie skarbu. Wszystkie zadania Smerfy wykonały znakomicie. Każdy uczestnik otrzymał odznakę Przyjaciela Przyrody oraz mały upominek.


 


OSTATNIO CZYTANE

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Tydzień z dinozaurami

 

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

  27.02.-03.03.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,   białym serkiem kanapkowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie: Naworka- polewka , h erbata mi ę towa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ś ródziemnomorska , kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree ,   sok owocowy Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata   koperkowa II ś niadanie: Gruszka, woda Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, z