Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 25-29.04.2022 r.

 

25-29.04.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata zwykła z cytryną, chleb pszenny i chleb firmowy z masłem, pasztetem pomidorowym i ogórkiem kiszonym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, naleśniki z jabłkiem, sok wiśniowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z serem topionym śmietankowo-koperkowym, herbatka ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata koperkowa, kawa zbożowa, bułka śniadaniowa i grahamka

 z szynką drobiową i kiełkami rzodkiewki

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Krupnik, pulpety w sosie śmietanowo-koperkowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z cukrem trzcinowym

(alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Środa:

I śniadanie: Herbata z cytryną, zupa budyniowa, bułka mleczna z dżemem niskosłodzonym truskawkowym
II
śniadanie: Jabłko, woda

Obiad:  Brokułowy krem z kaszką, parówka w sosie greckim, ziemniaki,

 sok truskawkowy

Podwieczorek: Sok świeżo wyciskany z pomarańczy, chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, kawa zbożowa, chleb zwykły i słonecznikowy

z masłem, wątrobianką i ogórkiem zielonym  

II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Kargule, ziemniaki puree, surówka z kapusty kiszonej z marchewką,

sok owocowy

Podwieczorek:  Galaretka owocowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja )

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i razowa z ziarnem, 

masłem i pastąz tuńczyka

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Rosół z makaronem, Gzik- twaróg z ziemniakami i olejem lnianym,

 sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka