Przejdź do głównej zawartości

Dzień Dziecka - "Sprintem do Maratonu"

 Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Dziecka. Ten dzień spędziliśmy zdrowo i sportowo. Z tej okazji Pszczółki miały możliwość komponowania zdrowych kanapek. Wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola wzięli udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu” organizowanym przez portal Bliżej Przedszkola. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Na koniec każdy uczestnik został nagrodzony medalem oraz dyplomem za udział w sportowej zabawie. O nasze bezpieczeństwo dbali ratownicy medyczni, z Panią Magdą (mamą Ulki) na czele, którzy potem chętnie pokazali nam jak wygląda wyposażenie karetki oraz opowiedzieli o swojej pracy. Na koniec ogromną niespodzianką była wizyta bajkowych postaci z cukierami z okazji Dnia Dziecka.

To był bardzo miły dzień!

                                       

                                       


  

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka