Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 23-27.05.2022 r.

 

JADŁOSPIS 23-27.05.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z miodem i cytryną, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, pasztetem pomidorowo- drobiowym i papryką czerwoną

II śniadanie: Marchewkowe chipsy, woda
Obiad: K
apuśniak z młodej  kapusty, naleśniki z jabłkiem,  

sok wiśniowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa z brokułem gotowanym, herbatka

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, ryba )

Wtorek:

I śniadanie:  Płatki jęczmienne na mleku, rogal   mleczny  z dżemem niskosłodzonym malinowym, herbatka koperkowa

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa „Zakochanej Smoczycy”, gulasz z warzywami, kasza bul gur ,

 sok owocowy

Podwieczorek: Sok wyciskany z arbuza, wafle kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem, sałatą lodową, pieczenią wieprzową,  rzodkiewką i ogórkiem zielonym

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad:  Żeberka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera z ananasem , żurawiną

 i jogurtem naturalnym, sok owocowy

 Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem jeżynowym

(alergeny: seler, gluten, mleko, sezam)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbasą krakowską, pomidorem ,   herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, frykatelki, ziemniaki, marchewka glazurowana,

sok owocowy

Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy, herbatnik

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Piątek:

I śniadanie: Herbata  rumiankowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

pastą z tuńczyka w sosie pomidorowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Cebulowy krem z grzankami, jajecznica, ziemniaki , sos musztardowy, fasolka szparagowa, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,  gorczyca, jaja)

 

OSTATNIO CZYTANE

Przedszkola czas już minął...

 Uroczyste Zakończenie Przedszkola grupy Tygrysków i jednej Smerfetki miało miejsce we wtorek 21 czerwca. Przedszkolaki w obecności rodziców przyszły do przedszkola aby pożegnać się z Paniami i życiem w przedszkolu. Zatańczyli Poloneza, pokazali że potrafią śpiewać, recytowali wierszyki jak na prawdziwych artystów przystało. Otrzymali dyplomy i drobne upominki. A na sam koniec troszkę sobie powspominaliśmy jak to było w przedszkolu. Impreza była udana. A naszym Absolwentom życzymy samych sukcesów w zerówce i powodzenia w życiu :) 

Jadłospis 20-24.06.2022 r.

  20-24.06.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata  z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, past ą z twarogu w ę dzonego solankowego i ż ółt ą papryk ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z młodej kapusty, makaron w sosie pomidorowym,   sok owocowy Podwieczorek:  Amerykany , herbatka melisa (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola i pol ę dwic ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ry ż em, karkówka w sosie własnym z warzywami i kasz ą bul gur, sałatka grecka, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa, ciasteczko owsiane bez cukru z morel ą  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie:  Musli tropikalne    z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbata koperkowa  II  ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zu

Jadłospis 13-17.06.2022

  JADŁOSPIS 13-17.06.2022 r.     Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   serkiem kanapkowym ś mietankowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Jajko gotowane w sosie chrzanowo-koperkowym, ziemniaki, bukiet warzyw, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa, herbatka (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, bułka ś niadaniowa z masełkiem i pol ę dwic ą drobiow ą , herbata imbirowa II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Grochówka z parówk ą , bułeczka pszenna, sok owocowy Podwieczorek: Budy ń czekoladowy (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem , sałat ą lodow ą , pieczeni ą wieprzow ą i rzodkiewk ą   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Rosół z makaronem, potrawka z ry ż em, groszek z marchewk ą , sok owocowy   Podwieczorek: Sok z arbuza, chrupek kukurydziany (a