Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 06-10.06.2022 r.

 

JADŁOSPIS 06-10.06.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata ziołowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa jarzynowa z kaszk
ą, racuchy z cukrem trzcinowym , sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z wegańskim paprykarzem z kaszą jaglaną, herbatka

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, sezam )

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem, sałatą lodową, pieczenią wieprzową i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa cytrynowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy

Podwieczorek: Sok z pomarańczy, wafel kukurydziany

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie:  Płatki owsiane  na mleku, bułka  mleczna z dżemem niskosłodzonym malinowym, herbatka koperkowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad:  Żurek z jajkiem i białą kiełbaską, bułka pszenna, sok owocowy

 Podwieczorek: Kaszka manna  z sokiem malinowym

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i razowy z masełkiem, polędwicą drobiową

 i  świeżym ogórkiem ,   herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa selerowa z ziemniakami, kurczak curry z ryżem,  warzywami  i sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Piątek:

I śniadanie: Herbata  rumiankowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

pastą z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Barszcz ukraiński, ryba sote, ziemniaki, sałata w śmietanie, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Zaproszenie na Pasowanie na Przedszkolaka                                 Kochani Rodzice! Już nadeszła pora przyjść na pasowanie do nas do przedszkola. Uroczyście Was zapraszamy na tę ważną chwilę, która uczyni z dzieciaczka prawdziwego przedszkolaczka.   Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która odbędzie się  7 listopada 2019r. o godzinie 13.30.      Prosimy o uroczysty strój dla dziecka.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

  21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka