Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 06-10.06.2022 r.

 

JADŁOSPIS 06-10.06.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata ziołowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa jarzynowa z kaszk
ą, racuchy z cukrem trzcinowym , sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z wegańskim paprykarzem z kaszą jaglaną, herbatka

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja, sezam )

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem, sałatą lodową, pieczenią wieprzową i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa cytrynowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem, sok owocowy

Podwieczorek: Sok z pomarańczy, wafel kukurydziany

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie:  Płatki owsiane  na mleku, bułka  mleczna z dżemem niskosłodzonym malinowym, herbatka koperkowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad:  Żurek z jajkiem i białą kiełbaską, bułka pszenna, sok owocowy

 Podwieczorek: Kaszka manna  z sokiem malinowym

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i razowy z masełkiem, polędwicą drobiową

 i  świeżym ogórkiem ,   herbatka ziołowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa selerowa z ziemniakami, kurczak curry z ryżem,  warzywami  i sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Piątek:

I śniadanie: Herbata  rumiankowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

pastą z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Barszcz ukraiński, ryba sote, ziemniaki, sałata w śmietanie, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :