Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 13-17.06.2022

 

JADŁOSPIS 13-17.06.2022 r.

 

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 serkiem kanapkowym śmietankowym i ogórkiem konserwowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Jajko gotowane w sosie chrzanowo-koperkowym, ziemniaki, bukiet warzyw,

sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa, herbatka

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, bułka śniadaniowa z masełkiem i polędwicą drobiową,

herbata imbirowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Grochówka z parówką, bułeczka pszenna, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń czekoladowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, pieczenią wieprzową i rzodkiewką

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Rosół z makaronem, potrawka z ryżem, groszek z marchewką, sok owocowy

 Podwieczorek: Sok z arbuza, chrupek kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko, jajka)

 

 

 

Piątek:

I śniadanie: Herbata z miodem i cytryną, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, pastą z makreli w sosie pomidorowym i papryką czerwoną

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa koperkowa, kotleciki z kaszki manny z cukrem trzcinowym, 

sok wiśniowy

Podwieczorek: Wafel przekładany  kremem kakaowym

(alergeny: seler, gluten, mleko,  sezam, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Zaproszenie na Pasowanie na Przedszkolaka                                 Kochani Rodzice! Już nadeszła pora przyjść na pasowanie do nas do przedszkola. Uroczyście Was zapraszamy na tę ważną chwilę, która uczyni z dzieciaczka prawdziwego przedszkolaczka.   Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która odbędzie się  7 listopada 2019r. o godzinie 13.30.      Prosimy o uroczysty strój dla dziecka.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

  21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka