Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 13-17.06.2022

 

JADŁOSPIS 13-17.06.2022 r.

 

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 serkiem kanapkowym śmietankowym i ogórkiem konserwowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Jajko gotowane w sosie chrzanowo-koperkowym, ziemniaki, bukiet warzyw,

sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa, herbatka

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja)

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, bułka śniadaniowa z masełkiem i polędwicą drobiową,

herbata imbirowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Grochówka z parówką, bułeczka pszenna, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń czekoladowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Herbata owocowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, pieczenią wieprzową i rzodkiewką

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Rosół z makaronem, potrawka z ryżem, groszek z marchewką, sok owocowy

 Podwieczorek: Sok z arbuza, chrupek kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko, jajka)

 

 

 

Piątek:

I śniadanie: Herbata z miodem i cytryną, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, pastą z makreli w sosie pomidorowym i papryką czerwoną

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa koperkowa, kotleciki z kaszki manny z cukrem trzcinowym, 

sok wiśniowy

Podwieczorek: Wafel przekładany  kremem kakaowym

(alergeny: seler, gluten, mleko,  sezam, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Przedszkola czas już minął...

 Uroczyste Zakończenie Przedszkola grupy Tygrysków i jednej Smerfetki miało miejsce we wtorek 21 czerwca. Przedszkolaki w obecności rodziców przyszły do przedszkola aby pożegnać się z Paniami i życiem w przedszkolu. Zatańczyli Poloneza, pokazali że potrafią śpiewać, recytowali wierszyki jak na prawdziwych artystów przystało. Otrzymali dyplomy i drobne upominki. A na sam koniec troszkę sobie powspominaliśmy jak to było w przedszkolu. Impreza była udana. A naszym Absolwentom życzymy samych sukcesów w zerówce i powodzenia w życiu :) 

Jadłospis 20-24.06.2022 r.

  20-24.06.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata  z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, past ą z twarogu w ę dzonego solankowego i ż ółt ą papryk ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z młodej kapusty, makaron w sosie pomidorowym,   sok owocowy Podwieczorek:  Amerykany , herbatka melisa (alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola i pol ę dwic ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z ry ż em, karkówka w sosie własnym z warzywami i kasz ą bul gur, sałatka grecka, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa, ciasteczko owsiane bez cukru z morel ą  (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie:  Musli tropikalne    z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbata koperkowa  II  ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zu