Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 11-15.07.2022 r.

 

11-15.07.2022

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, pastą

 z twarogu wędzonego solankowego i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa brokułowa z kasz
ą jaglaną, placki ziemniaczane z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Budyń waniliowy z sokiem wiśniowym

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja )

Wtorek:

I śniadanie: Musli tropikalne z  mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbatka melisa

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem, sok owocowy

Podwieczorek: Arbuz, woda

 (alergeny:   gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, szynką wieprzową gotowaną i żółtym serem

 II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad:  Zupa ogórkowa, żeberka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty

 z  jabłkiem i marchewką, sok owocowy

Podwieczorek:  Ryż na mleku z jabłkiem i śmietaną

(alergeny:  seler, gluten, sezam, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny razowy z masełkiem, wątrobianką i ogórkiem konserwowym, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kargule,  ziemniaki puree, sałatka grecka (sałata lodowa, pomidor, ogórek, kukurydza, sos sałatkowy), sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(alergeny:  gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą

 z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kalafiorowy krem, ryba sote, ziemniaki puree, surówka z kiszonej kapusty

z marchewką,

 sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 25-29.07.2022 r.

  25-29.07.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata truskawkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, serkiem kanapkowym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Krupnik, nale ś niki z jabłkiem sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa,   herbatniki (alergeny: seler, gluten, mleko, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Arbuzowe trójk ąty   (alergeny:   seler, gluten,, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem malinowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zupa pomidorowa z zacierk ą ,   kotlet drobiowy panierowany, ziemniaki puree, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Galaretka malino

Jadłospis 18-22.07.2022 r.

             18-22.07.2022 r.   Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem   i past ą z makreli II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: „Pazibroda”- Kapu ś niak ze słodkiej kapusty ,   makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek:   Kefir brzoskwiniowo-bananowy, paluch kukurydziany (alergeny: seler, gluten, mleko) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z cytryn ą , bułka pszenna i sojowa z masełkiem,   kiełbas ą zielonogórsk ą , pomidorem i szczypiorkiem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa koperkowa z ziemniakami, gulasz z karkówki w sosie własnym, kasza bul gur, kapusta zasma ż ana, sok owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem wi ś niowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane górskie, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem truskawkowym niskosłodzonym, herbata rumiankowa   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Grochówka   z par