Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 11-15.07.2022 r.

 

11-15.07.2022

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, pastą

 z twarogu wędzonego solankowego i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa brokułowa z kasz
ą jaglaną, placki ziemniaczane z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Budyń waniliowy z sokiem wiśniowym

(alergeny: seler, gluten, mleko,  jaja )

Wtorek:

I śniadanie: Musli tropikalne z  mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbatka melisa

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem, sok owocowy

Podwieczorek: Arbuz, woda

 (alergeny:   gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Herbata z cytryną, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, szynką wieprzową gotowaną i żółtym serem

 II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad:  Zupa ogórkowa, żeberka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty

 z  jabłkiem i marchewką, sok owocowy

Podwieczorek:  Ryż na mleku z jabłkiem i śmietaną

(alergeny:  seler, gluten, sezam, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny razowy z masełkiem, wątrobianką i ogórkiem konserwowym, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kargule,  ziemniaki puree, sałatka grecka (sałata lodowa, pomidor, ogórek, kukurydza, sos sałatkowy), sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka owocowa

(alergeny:  gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą

 z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Kalafiorowy krem, ryba sote, ziemniaki puree, surówka z kiszonej kapusty

z marchewką,

 sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka