Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 18-22.07.2022 r.

 

           18-22.07.2022 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem

 i pastą z makreli

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: „Pazibroda”- Kapu
śniak ze słodkiej kapusty,  makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy, paluch kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata z cytryną, bułka pszenna i sojowa z masełkiem,

 kiełbasą zielonogórską, pomidorem i szczypiorkiem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa koperkowa z ziemniakami, gulasz z karkówki w sosie własnym,

kasza bul gur, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem wiśniowym

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane górskie, bułka mleczna z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym, herbata rumiankowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Grochówka  z parówką, bułeczka, sok owocowy

Podwieczorek: „Tostowe uśmiechy” , herbatka koperkowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, pieczenią alpejską

 i ogórkiem konserwowym, herbata owocowa

II śniadanie : Arbuz, woda

Obiad: Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka( kurczak gotowany, ryż, sos cytrynowy, groszek z marchewką), sok owocowy

Podwieczorek: Drożdżówka z budyniem, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

pastą z jajka, ryby gotowanej, ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa z fasoli „Jaś,  pierogi z serem i cukrem trzcinowym,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 25-29.07.2022 r.

  25-29.07.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata truskawkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, serkiem kanapkowym i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Krupnik, nale ś niki z jabłkiem sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa,   herbatniki (alergeny: seler, gluten, mleko, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Arbuzowe trójk ąty   (alergeny:   seler, gluten,, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem malinowym   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zupa pomidorowa z zacierk ą ,   kotlet drobiowy panierowany, ziemniaki puree, surówka z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy Podwieczorek: Galaretka malino

Jadłospis 11-15.07.2022 r.

  11-15.07.2022 Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, past ą   z twarogu w ę dzonego solankowego i pomidorem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa brokułowa z kasz ą jaglan ą , placki ziemniaczane z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Budy ń waniliowy z sokiem wi ś niowym (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja ) Wtorek: I ś niadanie: Musli tropikalne z   mlekiem, kawiorek z masełkiem i miodem wielokwiatowym, herbatka melisa II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem, sok owocowy Podwieczorek: Arbuz, woda   (alergeny:     gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, szynk ą wieprzow ą gotowan ą i ż ółtym serem   II ś niadanie : Gruszka, woda Obiad:   Zupa ogórkowa, ż eberka w sosie własnym, pyzy, surówka z białej kapusty   z   jabłkiem i marchewk ą , sok owocowy Podwieczorek:   Ry ż na