Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 18-22.07.2022 r.

 

           18-22.07.2022 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem

 i pastą z makreli

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: „Pazibroda”- Kapu
śniak ze słodkiej kapusty,  makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy, paluch kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata z cytryną, bułka pszenna i sojowa z masełkiem,

 kiełbasą zielonogórską, pomidorem i szczypiorkiem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa koperkowa z ziemniakami, gulasz z karkówki w sosie własnym,

kasza bul gur, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem wiśniowym

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane górskie, bułka mleczna z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym, herbata rumiankowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Grochówka  z parówką, bułeczka, sok owocowy

Podwieczorek: „Tostowe uśmiechy” , herbatka koperkowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, pieczenią alpejską

 i ogórkiem konserwowym, herbata owocowa

II śniadanie : Arbuz, woda

Obiad: Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka( kurczak gotowany, ryż, sos cytrynowy, groszek z marchewką), sok owocowy

Podwieczorek: Drożdżówka z budyniem, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

pastą z jajka, ryby gotowanej, ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa z fasoli „Jaś,  pierogi z serem i cukrem trzcinowym,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Zaproszenie na Pasowanie na Przedszkolaka                                 Kochani Rodzice! Już nadeszła pora przyjść na pasowanie do nas do przedszkola. Uroczyście Was zapraszamy na tę ważną chwilę, która uczyni z dzieciaczka prawdziwego przedszkolaczka.   Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która odbędzie się  7 listopada 2019r. o godzinie 13.30.      Prosimy o uroczysty strój dla dziecka.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

  21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Pasowanie na przedszkolaka