Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 18-22.07.2022 r.

 

           18-22.07.2022 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem

 i pastą z makreli

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: „Pazibroda”- Kapu
śniak ze słodkiej kapusty,  makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy, paluch kukurydziany

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata z cytryną, bułka pszenna i sojowa z masełkiem,

 kiełbasą zielonogórską, pomidorem i szczypiorkiem

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa koperkowa z ziemniakami, gulasz z karkówki w sosie własnym,

kasza bul gur, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem wiśniowym

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Płatki owsiane górskie, bułka mleczna z masełkiem i dżemem truskawkowym niskosłodzonym, herbata rumiankowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Grochówka  z parówką, bułeczka, sok owocowy

Podwieczorek: „Tostowe uśmiechy” , herbatka koperkowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, pieczenią alpejską

 i ogórkiem konserwowym, herbata owocowa

II śniadanie : Arbuz, woda

Obiad: Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka( kurczak gotowany, ryż, sos cytrynowy, groszek z marchewką), sok owocowy

Podwieczorek: Drożdżówka z budyniem, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

pastą z jajka, ryby gotowanej, ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa z fasoli „Jaś,  pierogi z serem i cukrem trzcinowym,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę.