Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 03-07.10.2022 r.

 

03-07.10.2022

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Krupnik z kasz
ą jaglaną, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Maślanka truskawkowa

(alergeny: seler, jaja, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie: Kakao, herbata zwykła z cytryną, bułka pszenna i grahamka  z masełkiem

 i pastą z kiełbasy zielonogórskiej

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : „Pazibroda”- kapuśniak ze słodkiej kapusty,  gulasz z warzywami i kaszą bul gur,

sok owocowy

Podwieczorek: „Truskawkowe Gwiazdki” z mlekiem

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata ziołowa z koprem włoskim, chleb pszenny

 i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą lodową, polędwicą drobiową  i  kiełkami brokułu

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Żurek z jajkiem i ziemniakami, łazanki z mięsem i kapustą kiszoną, sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z żółtym serem i rzodkiewką, herbatka ziołowa

(alergeny:   seler, gluten, jaja, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, kiełbaską krakowską i pomidorem

II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad: Zupa „Zakochanej Smoczycy”, kurczak z curry i sosem jogurtowo-czosnkowym, ryż paraboliczny, sok owocowy

Podwieczorek:  Galaretka pomarańczowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, soja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata z cytryną , chleb pszenny

 i razowy  z masełkiem,  pastą z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kalafiorowy krem z kaszką kukurydzianą, kotlecik rybny, ziemniaki puree, surówka

 z kiszonej kapusty z marchewką i jabłkiem, z oliwą z oliwek, sok owocowy

Podwieczorek:  Jogurt czekoladowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja)

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Zaproszenie na Pasowanie na Przedszkolaka                                 Kochani Rodzice! Już nadeszła pora przyjść na pasowanie do nas do przedszkola. Uroczyście Was zapraszamy na tę ważną chwilę, która uczyni z dzieciaczka prawdziwego przedszkolaczka.   Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która odbędzie się  7 listopada 2019r. o godzinie 13.30.      Prosimy o uroczysty strój dla dziecka.

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

  21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Jadłospis 28.11.-02.12.2022 r.

  28.11.-02.12.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata koperkowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, ż ółtym serem i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z pasztetem drobiowo-pomidorowym   i ogórkiem konserwowym (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z miodem i cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, sałat ą lodow ą , kiełbask ą zielonogórsk ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa jarzynowa z kaszk ą , pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, sałatka grecka,   sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa,   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem,   bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym brzoskwiniowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :