Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 03-07.10.2022 r.

 

03-07.10.2022

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Krupnik z kasz
ą jaglaną, naleśniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Maślanka truskawkowa

(alergeny: seler, jaja, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie: Kakao, herbata zwykła z cytryną, bułka pszenna i grahamka  z masełkiem

 i pastą z kiełbasy zielonogórskiej

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : „Pazibroda”- kapuśniak ze słodkiej kapusty,  gulasz z warzywami i kaszą bul gur,

sok owocowy

Podwieczorek: „Truskawkowe Gwiazdki” z mlekiem

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata ziołowa z koprem włoskim, chleb pszenny

 i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą lodową, polędwicą drobiową  i  kiełkami brokułu

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Żurek z jajkiem i ziemniakami, łazanki z mięsem i kapustą kiszoną, sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z żółtym serem i rzodkiewką, herbatka ziołowa

(alergeny:   seler, gluten, jaja, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, kiełbaską krakowską i pomidorem

II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad: Zupa „Zakochanej Smoczycy”, kurczak z curry i sosem jogurtowo-czosnkowym, ryż paraboliczny, sok owocowy

Podwieczorek:  Galaretka pomarańczowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko, soja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata z cytryną , chleb pszenny

 i razowy  z masełkiem,  pastą z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kalafiorowy krem z kaszką kukurydzianą, kotlecik rybny, ziemniaki puree, surówka

 z kiszonej kapusty z marchewką i jabłkiem, z oliwą z oliwek, sok owocowy

Podwieczorek:  Jogurt czekoladowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja)

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 04-08.09.2023 r.

  04-08.09.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, past ą z tu ń czyka w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Kapu ś niak z kiszonej kapusty, nale ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Arbuz (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,   sałat ą lodow ą , pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z   zacierk ą , kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Budy ń czekoladowy (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda:   I ś niadanie:   Kakaowe kuleczki zbo ż owe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, herbata owocowa II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa ziemniaczana z pomidorami, gulasz z kasz ą j ę czmienn ą i warzywami,   sok owocowy P

Jadłospis 18-22.09.2023 r.

  18-22.09.2023r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem   i tu ń czykiem w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Kanapki z pieczywa mieszanego z ż ółtym serem i czerwon ą papryk ą , herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata koperkowa, chleb pszenny   i wieloziarnisty z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa serowa z makaronem, goł ą bki inaczej, ziemniaki, zielona   fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Budy ń malinowy   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Musli owocowe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbatka melisa   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zupa   pomidorowa z ry ż em, łazanki z

Dzień Przedszkolaka

 Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzień przepełniony był zabawami, a także niespodziankami. Nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewów. Dzieciom zostały złożone życzenia, a w sali czekały na nich słodkości. Naszych Przedszkolaków odwiedzili także goście z Centrum Kultury - z panią Burmistrz na czele.