Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 12-16.09.2022 r.

 

                                                              12-16.09.2022 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata  z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy

z masełkiem, tuńczykiem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa serowa aksamitna, jajko gotowane w sosie musztardowym,

 ziemniaki, kalafior z wody, sok owocowy

Podwieczorek:  Drożdżówka z budyniem, herbatka ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka

z masełkiem, sałatą rukola i szyneczką drobiową

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Marchewkowy krem, kotlet mielony, ziemniaki, buraki z jabłkiem,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, sezam, jaja)

Środa:

I śniadanie:  „Truskawkowe gwiazdki”  z mlekiem, kawiorek z masełkiem

 i miodem wielokwiatowym, herbata koperkowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad:  Zupa jarzynowa z kaszką, parówka w sosie greckim, ziemniaki,

 sok owocowy

Podwieczorek: Świeżo wyciskany sok  z arbuza, wafle kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,

kiełbaską krakowską i ogórkiem, herbata owocowa

II śniadanie : Gruszka, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, udko w rękawie, ziemniaki, surówka z selera, 

ananasa z jogurtem naturalnym i żurawiną, sok owocowy

Podwieczorek: Tostowe uśmiechy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,

pastą z jajka gotowanego

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kapuśniak z kiszonej kapusty, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, 

sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba,  jaja, sezam)

 

 

PRZEDSZKOLE ZASTRZEGA MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W JADŁOSPISIE

OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 05-09.09.2022 r.

    05-09.09.2022 r.. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, ż ółtym serem i papryk ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Zupa ogórkowa , nale ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbatka imbirowa (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja, soja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,   sałat ą lodow ą , kiełbask ą zielonogórsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ziemniaczana pomidorami, gulasz z warzywami z kasz ą bul gur, sok owocowy Podwieczorek: Budy ń czekoladowy (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam, soja) Ś roda:   I ś niadanie:   Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata ziołowa II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa cytrynowa z ry ż em, pulpety w sosie pomidorowym,   ziemniaki, fasolka s

Jadłospis 19-23.09.2022r.

  19-23.09.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem i makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kakao, herbata melisa , bułka grahamka i   pszenna   z masełkiem, w ę dlin ą drobiow ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad :Zupa szczawiowa z jajkiem, kotlet schabowy, ziemniaki puree, sałata lodowa   z sosem jogurtowo-czosnkowym, sok owocowy Podwieczorek: Wafel przekładany kremem kakaowym, herbatka ziołowa   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym malinowym, herbatka mi ę towa   II ś niadanie : Winogrono, woda Obiad:   Gulasz