Przejdź do głównej zawartości

Kominiarze w odwiedzinach

 
Dziś w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście - kominiarze. Podczas tego spotkania, przedszkolaki miały okazję zapoznać się ze strojem i narzędziami pracy. Panowie kominiarze opowiedzieli również o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. 

Wylatuje dym z komina,
jakoś dziwnie się wygina,
pewnie sięgnąć chce do nieba,
lecz tu kominiarza trzeba.

A kominiarz to Pan taki,
co to wspina się na dachy,
ma kapelusz no i szczotę,
wciąż na sadzę ma ochotę.

Kto go ujrzy na ulicy,
albo właśnie przy kominie,
niechaj będzie tego pewien,
że go szczęście nie ominie.

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka