Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 31.10-04.11.2022 r.

 

31.10-04.11.2022 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem

i  pasztetem drobiowo-pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa cytrynowa z ry
żem, jajko smażone, ziemniaki, groszek z marchewką,

sok owocowy

Podwieczorek:  Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

 

Środa:

I śniadanie: Kakao, herbata owocowa, chleb pszenny i razowy z masełkiem, szyneczką drobiową i ogórkeim konserwowym

II śniadanie: Gruszka, woda

Obiad : Zupa selerowa z zacierką,, kotlet mielony, ziemniaki, kapusta zasmażana,

sok owocowy

Podwieczorek: Kisiel do picia, wafle kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

 

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem, żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Grochówka, kolorowy kociołek z ryżem, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń waniliowy  z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

 

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem,

pastą z makreli wędzonej, śledzia, twarogu i jajka

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa rybna  z jajkiem, pierogi z serem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek: Mus truskawkowo, jabłkowo,marchewkowo- buraczany

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja)

 

 

                                                                   Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :