Jadłospis 07-10.11.2022 r.

07-10.11.2022 r.

Poniedziałek:

śniadanie: Herbata koperkowa,

chleb pszenny i razowy z masełkiem, pastą z makreli w sosie pomidorowym

Obiad: Brokułowa z kaszką, „GZIK”- ziemniaki z twarogiem, sok owocowy

Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy, chrupki kukurydziane

(alergeny: seler, gluten, mleko,  ryba)

Wtorek:

śniadanie: Kawa zbożowa, herbata imbirowa,

chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą masłową

i  pieczenią rzymską

Obiad : Żurek z jajkiem i białą kiełbaską, bułeczka pszenna

Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem malinowym

(alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

Środa:

śniadanie: Kakao, chleb pszenny i razowy z masełkiem,

wątrobianką  i ogórkiem kiszonym, herbata melisa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Żeberka w sosie własnym, pyzy, surówka z kapusty pekińskiej

z kukurydzą, ogórkiem, papryką i pomidorkiem koktajlowym,

z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

śniadanie: Herbata z miodem i cytryną,

chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą rukola, wędliną  drobiową

i pomidorem

Obiad : Rosół z makaronem, kurczak w rękawie, ziemniaki,

surówka z modrej kapusty z jogurtem naturalnym,

sok owocowy

Podwieczorek: Rogale z marmoladą, herbatka ziołowa

(alergeny:   seler, gluten, mleko)

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie!

Jadłospis 21-25.11.2022 r.

21-25.11.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z miodem i cytryn ą , chleb pszenny i razowy, pasztetem drobiowo-pomidorowym i ogórkiem konserwowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka, „Zielone spaghetti” – makaron w sosie ś mietanowo-szpinakowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Kisiel do picia , wafle kukurydziane (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, h erbata rumiankowa, bułka pszenna i sojowa   z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i kiełkami brokułu II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad : Krem z dyni, goł ą bki inaczej, ziemniaki, fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy , chrupki kukurydziane   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa II ś niadanie : Banan, woda Obiad:   Zupa gulaszowa, bułka pszenna, sok owocowy Podwieczorek

Jadłospis 28.11.-02.12.2022 r.

28.11.-02.12.2022 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata koperkowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, ż ółtym serem i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z pasztetem drobiowo-pomidorowym   i ogórkiem konserwowym (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z miodem i cytryn ą , bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, sałat ą lodow ą , kiełbask ą zielonogórsk ą i kiełkami rzodkiewki II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa jarzynowa z kaszk ą , pulpety w sosie pomidorowym, ziemniaki, sałatka grecka,   sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa,   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem,   bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym brzoskwiniowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :