Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 07-10.11.2022 r.

 

 07-10.11.2022 r.

Poniedziałek:

śniadanie: Herbata koperkowa,

chleb pszenny i razowy z masełkiem, pastą z makreli w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad: Brokułowa z kaszką, „GZIK”- ziemniaki z twarogiem, sok owocowy

Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy, chrupki kukurydziane

 (alergeny: seler, gluten, mleko,  ryba)

 

Wtorek:

śniadanie: Kawa zbożowa, herbata imbirowa,

chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą masłową

 i  pieczenią rzymską

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Żurek z jajkiem i białą kiełbaską, bułeczka pszenna

Podwieczorek: Kaszka manna z sokiem malinowym

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja, sezam)

 

Środa:

 śniadanie: Kakao, chleb pszenny i razowy z masełkiem,

wątrobianką  i ogórkiem kiszonym, herbata melisa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Żeberka w sosie własnym, pyzy, surówka z kapusty pekińskiej

z kukurydzą, ogórkiem, papryką i pomidorkiem koktajlowym,

z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

 

Czwartek:

śniadanie: Herbata z miodem i cytryną,

chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, sałatą rukola, wędliną  drobiową

 i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Rosół z makaronem, kurczak w rękawie, ziemniaki,

surówka z modrej kapusty z jogurtem naturalnym,

sok owocowy

Podwieczorek: Rogale z marmoladą, herbatka ziołowa

 (alergeny:   seler, gluten, mleko)

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie!

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka