Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 02-05.01.2023 r.

 02-05.01.2023 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata malinowa, bułka pszenna i grahamka  z masełkiem,

 żółtym serem i pomidorem

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa ogórkowa , nale
śniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa żytnie z hummusem z suszonymi pomidorami, herbata

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

 

Wtorek:

I śniadanie:  Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, wątrobianką i ogórkiem kiszonym, herbata imbirowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, gulasz z warzywami, kasza bul gur, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń malinowy

 (alergeny:  seler, gluten, sezam, mleko)

 

Środa:

I śniadanie: Herbata koperkowa, płatki owsiane na mleku, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Kotlet schabowy, ziemniaki puree, surówka z kapusty pekińskiej z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka manna z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

 

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą z tuńczyka

 w sosie pomidorowym, herbata

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół  z makaronem, potrawka z ryżem, groszek z marchewką,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, ryba)

 

                   PRZEDSZKOLE ZASTRZEGA MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W JADŁOSPISIE               

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka