Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 19-23.12.2022 r.

 

19-23.12.2022 r..

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy  z masełkiem,

żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, makaron w sosie bolońskim,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata koperkowa, płatki kukurydziane na mleku, bułka mleczna

z masełkiem,  dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata miętowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa fasolowa z ziemniakami, sztuka mięsa w sosie własnym, kasza bul gur, surówka z białej kapusty, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka wiśniowa

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

Środa:  „Wigilia”

I śniadanie: Kakao, bułka  grahamka i  pszenna z masełkiem, pasztetem

drobiowo-pomidorowym i ogórkiem zielonym, herbata imbirowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Barszcz zabielany, ryba panierowana, ziemniaki, kapusta zasmażana

z pieczarkami, sok owocowy

Podwieczorek:  Świąteczny Upominek”

(alergeny:  seler, gluten, ryba, jaja, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, polędwicą drobiową i sałatą lodową, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Grochówka, kurczak z warzywami , curry i ryżem, z sosem czosnkowo-jogurtowym, sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa, chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja,  sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem, makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa pomidorowa z ryżem, Gzik- ziemniaki z twarogiem, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,  ryba)

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka