Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 19-23.12.2022 r.

 

19-23.12.2022 r..

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy  z masełkiem,

żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Kapu
śniak z kiszonej kapusty, makaron w sosie bolońskim,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kefir brzoskwiniowo-bananowy

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata koperkowa, płatki kukurydziane na mleku, bułka mleczna

z masełkiem,  dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata miętowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa fasolowa z ziemniakami, sztuka mięsa w sosie własnym, kasza bul gur, surówka z białej kapusty, sok owocowy

Podwieczorek: Galaretka wiśniowa

 (alergeny:  seler, gluten, mleko)

Środa:  „Wigilia”

I śniadanie: Kakao, bułka  grahamka i  pszenna z masełkiem, pasztetem

drobiowo-pomidorowym i ogórkiem zielonym, herbata imbirowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Barszcz zabielany, ryba panierowana, ziemniaki, kapusta zasmażana

z pieczarkami, sok owocowy

Podwieczorek:  Świąteczny Upominek”

(alergeny:  seler, gluten, ryba, jaja, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, polędwicą drobiową i sałatą lodową, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Grochówka, kurczak z warzywami , curry i ryżem, z sosem czosnkowo-jogurtowym, sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa, chrupki kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja,  sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem, makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa pomidorowa z ryżem, Gzik- ziemniaki z twarogiem, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko,  ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę.