Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 27-30.12.2022 r.

 

27-30.12.2022 r.

Wtorek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem

i  makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Jajko sma
żone, ziemniaki puree, groszek z marchewką, sok owocowy

 Podwieczorek:  Maślanka truskawkowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Środa:

I śniadanie: Kaszka manna z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

 II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Zupa gulaszowa z bułeczką, sok owocowy

Podwieczorek: Budyń malinowy

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i razowa z masełkiem,

z pieczenią alpejską z warzywami i kiełkami brokułu

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Szwajcar, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej z jogurtem naturalnym,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kisiel do picia, wafle kukurydziane

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem, twarożkiem

i rzodkiewką

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa brokułowa z kaszką kukurydzianą, pierogi z serem i cukrem trzcinowym,  

sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko)

 

Przedszkole zastrzega prawo do zmian w jadłospisie.

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka