Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie z Górnikiem

5 grudnia w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć tatę naszej koleżanki Marysi z grupy "Tygryski"- Pana Łukasza, który jest górnikiem. Pan górnik zapoznał dzieci z ciekawostkami związanymi ze swoim zawodem. Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy wydobywają nie tylko węgiel ale i ropę naftową. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana –  czako, której każdy przedszkolak otrzymał papierową wersję oraz kolorowankę i cyferkowy ołówek 😊
OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka