Przejdź do głównej zawartości

Świąteczne przygotowania

Święta tuż, tuż więc w naszej grupie nadszedł czas na świąteczne przygotowania.

W poniedziałek dzieci zajęły się pierniczkami.

Na początku poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie zabrały się do pracy.
Z przygotowanego przez Panie kucharki ciasta, każdy przedszkolak ugniatał, wałkował i wykrawał foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka.
Następnie pierniczki zostały upieczone.

W środę, podczas zajęć otwartych z rodzicami, na początek:

- odbyła się rozmowa na temat tego, jakie czynności porządkowe wykonujemy przed świętami

- rozpoznawano za pomocą dotyku prezenty ukryte w worku Mikołaja

-dzieci tańczyły piosenek „Świeci gwiazdka jedna, druga”, „Piosenka o Mikołaju”

- przeliczano ile reniferów ma Święty Mikołaj

- ubierano choinkę według wzoru.

Następnie dzieci obejrzały film od Mikołaja.

Po przeprowadzonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi udekorowali pierniczki i oczywiście sprawdzili, czy smakują tak wspaniale jak wyglądają.

Były pycha!

 OSTATNIO CZYTANE

Święto Rodziny u Krasnoludków

  Dzisiaj w Krasnalach odbyła się ważna uroczystość, jaką jest Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały kochanym rodzicom swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Nie zabrakło tańców oraz śpiewów z rodzicami. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu, aby móc dalej świętować. Na twarzach zarówno rodziców, jak i dzieci dostrzec można było uśmiechy, a także momenty wzruszenia! Drodzy Rodzice, Życzymy Wam spokoju ducha, harmonii w życiu!  Mnóstwa odwagi, radości i  jeszcze więcej cierpliwości :)

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jadłospis 13-17.05.2024

  13-17.05.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Kakao, herbata koperkowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem, rzodkiewkowym twaro ż kiem ,   szczypiorkiem i   zielonym ogórkiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa pomidorowa z ry ż em, zrazik mielony, ziemniaki puree, surówka z białej kapusty z marchewk ą , jabłkiem, zielon ą pietruszk ą i jogurtem naturalnym, napój wi ś niowy   Podwieczorek:   Budy ń malinowy z sokiem owocowym (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy   z masełkiem, sałat ą masłow ą , szynk ą drobiow ą i pomidorem malinowym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa z czerwonej soczewicy, risotto wieprzowe z warzywami, napój owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa ( arbuz, gruszka, winogrono), woda   (alergeny:   seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, rogal   mleczny z masełkiem i d ż emem truskawkowy