Przejdź do głównej zawartości

Świąteczne przygotowania

Święta tuż, tuż więc w naszej grupie nadszedł czas na świąteczne przygotowania.

W poniedziałek dzieci zajęły się pierniczkami.

Na początku poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie zabrały się do pracy.
Z przygotowanego przez Panie kucharki ciasta, każdy przedszkolak ugniatał, wałkował i wykrawał foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka.
Następnie pierniczki zostały upieczone.

W środę, podczas zajęć otwartych z rodzicami, na początek:

- odbyła się rozmowa na temat tego, jakie czynności porządkowe wykonujemy przed świętami

- rozpoznawano za pomocą dotyku prezenty ukryte w worku Mikołaja

-dzieci tańczyły piosenek „Świeci gwiazdka jedna, druga”, „Piosenka o Mikołaju”

- przeliczano ile reniferów ma Święty Mikołaj

- ubierano choinkę według wzoru.

Następnie dzieci obejrzały film od Mikołaja.

Po przeprowadzonych zajęciach rodzice wraz z dziećmi udekorowali pierniczki i oczywiście sprawdzili, czy smakują tak wspaniale jak wyglądają.

Były pycha!

 OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka