Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 16-20.01.2023 r.

 

16-20.01.2023 r. 

Poniedziałek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, herbata imbirowa, chleb pszenny i razowy

 z masełkiem i  tuńczykiem w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Krupnik z ziemniakami
, racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z żółtym serem i ogórkiem kiszonym, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Musli z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z białej kapusty z marchewką i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

 (alergeny:  seler, gluten, jajka, mleko)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa z miodem, herbata z cytryną,  bułka pszenna

 i sojowa  z masełkiem, kiełbaską krakowską i kiełkami

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krem z marchewki, gulasz z karkówki, kasza jęczmienna, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko, soja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, szynką drobiową i rzodkiewką,  herbata owocowa

II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, nugettsy , biały ryż, sos beszamelowy, surówka

z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowy, wafel kukurydziany

 (alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem i pastą

z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa szczawiowa z zacierką, ryba gotowana, ziemniaki, bukiet warzyw, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :