Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 16-20.01.2023 r.

 

16-20.01.2023 r. 

Poniedziałek:

I śniadanie: Zupa budyniowa, herbata imbirowa, chleb pszenny i razowy

 z masełkiem i  tuńczykiem w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Krupnik z ziemniakami
, racuchy drożdżowe z cukrem trzcinowym,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kanapki z pieczywa mieszanego z żółtym serem i ogórkiem kiszonym, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Musli z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

II śniadanie: Jabłko, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z ryżem, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z białej kapusty z marchewką i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

 (alergeny:  seler, gluten, jajka, mleko)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa z miodem, herbata z cytryną,  bułka pszenna

 i sojowa  z masełkiem, kiełbaską krakowską i kiełkami

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krem z marchewki, gulasz z karkówki, kasza jęczmienna, kapusta zasmażana, sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko, soja)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałatą lodową, szynką drobiową i rzodkiewką,  herbata owocowa

II śniadanie : Banan, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, nugettsy , biały ryż, sos beszamelowy, surówka

z marchewki i jabłka z jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowy, wafel kukurydziany

 (alergeny:  seler, gluten, mleko, sezam)

Piątek:

I śniadanie: Herbata rumiankowa, chleb pszenny i wieloziarnisty  z masełkiem i pastą

z jajka gotowanego ze szczypiorkiem

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa szczawiowa z zacierką, ryba gotowana, ziemniaki, bukiet warzyw, sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

OSTATNIO CZYTANE

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka - Misie

Kochani Rodzice!  😉 Dzień Babci i Dziadka tuż tuż.  🌷  przypominam że w naszej grupie Uroczystość Dnia Babci i Dziadka jest w środę 31.01.2018 o 13:30.  🌸 Jeszcze raz dziękuję tym Paniom które zgłosiły się do przygotowania ciast  😉 Jednocześnie przypominam, że każde dziecko zaprasza na tą uroczystość dwie osoby ( w sytuacji gdy dziadkowie nie mogą, wówczas mogą przyjść rodzice. W razie jakichkolwiek innych sytuacji losowych proszę o info ).  😉 Miłego weekendu!  😉 😁

Jadłospis 09-13.01.2023 r.

  09-13.01.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i chleb firmowy z masłem   i past ą z twarogu, rzodkiewki i ż ółtej papryki II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Sałatka owocowa (banan, gruszka, jabłko, …) (alergeny: seler, gluten, mleko,sezam) Wtorek: I ś niadanie:   Herbata melisa, płatki kukurydziane z mlekiem, rogal mleczny z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa cytrynowa, pulpety w sosie pomidorowym, fasolka szparagowa, ziemniaki, sok owocowy Podwieczorek: Sok wyciskany z   pomara ń czy, wafel kukurydziany (alergeny:     seler, gluten, mleko) Ś roda: I ś niadanie: Kakao, herbata imbirowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, kiełbas ą zielonogórsk ą i   sałat ą rukola II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Cebulowy krem, ż eberka w sosie własnym, ziemniaki, buraczki z j