Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 23-27.01.2023 r.

 

23-27.01.2023 r.

 

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata  z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy

z masełkiem, żółtym serem i papryką czerwoną

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa koperkowa, „Zielone spaghetti”- wieprzowina w sosie

szpinakowo-śmietanowym z makaronem, sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa z pastą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa

(alergeny: seler, gluten, mleko)

Wtorek:

I śniadanie:  Kawa zbożowa, herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka

 z masełkiem,

 sałatą masłową i szyneczką drobiową

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Barszcz zabielany, kotlet schabowy, ziemniaki puree, surówka z kiszonej kapusty z jabłkiem i olejem, sok owocowy

Podwieczorek: Maślanka owocowa, ciasteczko owsiane z jagodą

 (alergeny:   seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie:  Naworka-polewka, rogal mleczny  z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa jarzynowa z ziemniakami, gołąbki inaczej, kasza bul gur, surówka

 z selera i ananasa z żurawiną i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Tostowe uśmiechy, herbatka ziołowa

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,

pastą z kiełbasy zielonogórskiej i ogórka, herbata owocowa

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Rosół z makaronem, potrawka z ryżem i groszek z marchewką,

sok owocowy

Podwieczorek: Budyń malinowy

(alergeny:  seler, gluten, jaja, mleko)

Piątek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem i makrelą w sosie pomidorowym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa owocowa, zrazik rybny, surówka z  modrej kapusty z jogurtem,

 sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, sezam)

Przedszkole  zastrzega prawo do zmian w jadłospisie.


OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :