Przejdź do głównej zawartości

Mrok na tropie przygód w ciemności - "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii"

Grupa Tygrysków zrealizowała dzisiaj Blok 5 – Mrok na tropie przygód w ciemności. Na początek dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej Marii Molickiej pt. "Mrok i jego przyjaciele". Nie zabrakło dyskusji na jej temat oraz konstruktywnych wniosków płynących z tekstu. Grupa wykonała także poszczególne działania związane z cieniami, tj. „Do czego służy latarka?” oraz „Taniec światła” do muzyki J.J. Jarre’a pt. „Oxygene”. Całość dopełniła praca plastyczna „Ciemne sylwety”.


 

OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka