Przejdź do głównej zawartości

Odwiedziny Pana Damiana.

W piątek trzynastego, mieliśmy wyjątkowe spotkanie z panem Damianem- tatą Emila. 

Nasz zaproszony gość, zaprezentował nam na czym polega praca zawodowego kierowcy tira. 

Dowiedzieliśmy się jakie towary przewozi pan Damian,  jak zbudowany jest tir, jak działa oraz jak wygląda w środku.

Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie, było ono dla nas bardzo ciekawe.

 

Głównym celem takich spotkań jest:

- rozwijanie dziecięcych zainteresowań pod kątem poznawania różnych miejsc pracy, ciekawych zawodów i interesujących ludzi

- rozwijanie dziecięcych zainteresowań o świecie społecznym, przyrodniczym, poprzez przybliżanie zawodów

- uświadamianie dzieciom roli pracy w życiu człowieka

- kształtowanie szacunku dla ludzi pracy

- poszerzanie zasobu słownictwa związanego z określonym zawodem

- wyrabianie szacunku dla pracy drugiej osoby, zrozumienie wartości uczciwości i odpowiedzialności

- poznawanie pracy zawodowej własnych rodziców oraz rodziców innych dzieci

- włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego

- promocja przedszkola
OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka