Przejdź do głównej zawartości

Odwiedziny Pana Damiana.

W piątek trzynastego, mieliśmy wyjątkowe spotkanie z panem Damianem- tatą Emila. 

Nasz zaproszony gość, zaprezentował nam na czym polega praca zawodowego kierowcy tira. 

Dowiedzieliśmy się jakie towary przewozi pan Damian,  jak zbudowany jest tir, jak działa oraz jak wygląda w środku.

Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie, było ono dla nas bardzo ciekawe.

 

Głównym celem takich spotkań jest:

- rozwijanie dziecięcych zainteresowań pod kątem poznawania różnych miejsc pracy, ciekawych zawodów i interesujących ludzi

- rozwijanie dziecięcych zainteresowań o świecie społecznym, przyrodniczym, poprzez przybliżanie zawodów

- uświadamianie dzieciom roli pracy w życiu człowieka

- kształtowanie szacunku dla ludzi pracy

- poszerzanie zasobu słownictwa związanego z określonym zawodem

- wyrabianie szacunku dla pracy drugiej osoby, zrozumienie wartości uczciwości i odpowiedzialności

- poznawanie pracy zawodowej własnych rodziców oraz rodziców innych dzieci

- włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego

- promocja przedszkola
OSTATNIO CZYTANE

Wycieczka do Józefówki

Dziś Krasnale i Misie wybrały się na wycieczkę do Zagrody Rodzinnej Siedlisko Józefówka w Sątopach . Wyprawa przedszkolaków była niezwykłym i niezapomnianym dla nich przeżyciem. Mogły one z bliska obserwować  zachowanie zwierząt. Poznały także wiele ciekawostek na temat ich życia i zwyczajów. Głaskanie i przytulanie kóz, lam, alpak czy owieczek sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Dużym przeżyciem było także karmienie lemurów. Oprócz spotkania ze zwierzętami przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach plastycznych, na których z ogromnym zaangażowaniem tworzyły z drewna i waty przepiękne kozy. Dodatkowo dzieci miały okazję bawić w małpim gaju, co sprzyjało dobrej zabawie. Cała wycieczka miała olbrzymi walor edukacyjny ale także była wspaniałym sposobem na integrację oraz rozwijanie więzi społecznych.  

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie

Jadłospis 03-07.06.2024 r.

       03-07.06.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   z makrel ą w sosie pomidorowym II ś niadanie: Lody waniliowe z okazji Dnia Dziecka Obiad: Zupa ziemniaczana, spaghetti w sosie ś mietanowo-kremowym,   napój owocowy Podwieczorek:   Arbuzowe trójk ą ty, woda (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata rumiankowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, ż ółtym serem, w ę dlin ą drobiow ą i rzodkiewk ą II ś niadanie: Marchewkowe chipsy, woda Obiad : Sztuka mi ę sa w sosie własnym, pyzy, surówka wiosenna (młoda kapusta z jabłkiem, kukurydz ą , koperkiem i jogurtem naturalnym), napój   owocowy Podwieczorek: Kaszka kukurydziana z sokiem malinowym   (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Kakaowe płatki zbo ż owe z   mlekiem, bułka   mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata rumiankowa   II ś niadanie :