Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 13-17.02.2023 r.

 

    13-17.02.2023  r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,

 z tuńczykiem w sosie pomidorowym

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Grochówka, nale
śniki z jabłkiem i cukrem trzcinowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Pieczywo wasa z wegańskim paprykarzem z kaszą jaglaną, kakao

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

Wtorek:

I śniadanie: Płatki kukurydziane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i dżemem niskosłodzonym truskawkowym, herbata koperkowa

II śniadanie: Banan, woda

Obiad :Kapuśniak z kiszonej kapusty , gulasz z warzywami i kaszą Kus-kus,

 sok owocowy

Podwieczorek: Kefir brzoskwiniowo-bananowy, kakaowe ciastko owsiane bez cukru

 (alergeny:   seler, gluten, mleko)

Środa:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, polędwicą drobiową i ogórkiem zielonym

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Zupa ziemniaczana z pomidorami, łazanki z mięsem i kapustą kiszoną,

sok owocowy

Podwieczorek:  Kaszka manna z sokiem truskawkowym

(alergeny:  seler, gluten, mleko)

Czwartek:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, kiełbaską zielonogórską i pomidorem , herbata imbirowa

II śniadanie : Marchewkowe paluszki, woda

Obiad: Zupa neapolitańska, kotlet siekany, ziemniaki, surówka z białej kapusty

 w zalewie czosnkowej, sok owocowy

Podwieczorek: Sałatka owocowa (banan, gruszka, jabłko …)

(alergeny:  seler, gluten, mleko, jaja, soja)

Piątek:

I śniadanie: Herbata miętowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem, pastą z jajka gotowanego

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krem z marchewki, ryba gotowana, ryż, sos koperkowy, fasolka szparagowa,  sok owocowy

Podwieczorek: Jogurt waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja, sezam)

 

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane