Przejdź do głównej zawartości

Jadłospis 20-24.02.2023

 

20-24.02.2023 r.

Poniedziałek:

I śniadanie: Herbata z cytryną, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem i żółtym serem,  jajecznica

II śniadanie: Jabłko, woda
Obiad: Zupa fasolowa z ziemniakami, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy

Podwieczorek:  Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,)

Wtorek:

I śniadanie:  Herbata miętowa, kaszka kukurydziana na mleku, rogal  mleczny

 z dżemem truskawkowym

II śniadanie: Banan, woda

Obiad : Zupa pomidorowa z makaronem, gołąbki w sosie koperkowo-śmietanowym, ziemniaki, mini marchewka gotowana, sok owocowy

Podwieczorek: Kryształki galaretki

 (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja)

Środa:

I śniadanie: Kawa zbożowa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,  tuńczykiem

i kiełkami rzodkiewki, herbata ziołowa
II śniadanie: Gruszka, woda

Obiad: Zupa cytrynowa z ryżem, jajko gotowane w sosie musztardowym, ziemniaki, surówka z selera

 z ananasem, żurawiną  i jogurtem naturalnym, sok owocowy

Podwieczorek:  Maślanka truskawkowa

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam, ryba)

Czwartek:

I śniadanie: Kakao, herbata miętowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, sałatą lodową , wątrobianką i ogórkiem kiszonym

II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad: Rosół z makaronem, risotto drobiowe z warzywami i sosem czosnkowo-jogurtowym, sok owocowy

Podwieczorek: Kanapki z pieczywa mieszanego z makrelą, herbata rumiankowa

 (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba)

Piątek:

I śniadanie: Herbata koperkowa, chleb zwykły i wieloziarnisty z rzodkiewkowym twarożkiem ze szczypiorkiem

 II śniadanie : Jabłko, woda

Obiad:  Krem z czerwonej soczewicy, zraziki rybne, kasza bul gur, sos chrzanowo-śmietanowy, surówka z kiszonej kapusty z marchewką, sok owocowy

Podwieczorek: Serek waniliowy

(alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,  ryba)

 

OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

Jadłospis 18-22.03.2024

  18-22.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem,   makrel ą w sosie pomidorowym z ż ółt ą papryk ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Zupa cytrynowa z ry ż em , jajko sma ż one, ziemniaki, bukiet warzyw, sok owocowy Podwieczorek:   Jogurt naturalny z nasionami chia i musem truskawkowym (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba, jaja) Wtorek: I ś niadanie:   Kakaowe kulki zbo ż owe z mlekiem , bułka mleczna z masełkiem i d ż emem truskawkowym niskosłodzonym, herbata z cytryn ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad :   Barszcz zabielany, pulpety w sosie koperkowym, kasza bul gur, surówka z białej kapusty z marchewk ą , sok owocowy Podwieczorek: Sałatka owocowa   (alergeny:     seler, gluten, mleko, jaja) Ś roda: I ś niadanie: Zupa budyniowa, chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem, sałat ą rukola,   pol ę dwic ą drobiow ą   i pomidorem , herbata melisa II ś niadanie : Banan, woda Obiad: Z

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane