Przejdź do głównej zawartości

Zmisiowane zajęcia

 

16 lutego, w czwartek zostały zrealizowane "Zmisiowane zajęcia" Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

RAZEM Z MISIEM GRUPA REALIZUJE KIERUNKI POLITYKI MEIN: 

1. wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji: planowanie zajęć przez dzieci, wdrażanie do samodzielności, 

2. ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży: rozwijanie kreatywności dzieci i odporności psychicznej, 

3. podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom w przedszkolach: rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci.

Dzieci przypomniały sobie zasady, które obowiązują w kąciku książek: odkładnie na miejsce, układanie według rodzaju, wielkości oraz porządkowanie według własnego pomysłu. 

Przeprowadzono zabawę integracyjną: „Niech wszyscy, tak jak miś ...” w celu wyjaśnienia, że każdy może mieć inne zainteresowania, każdy lubi robić różne rzeczy, ale jako grupa w przedszkolu szukamy, co łączy wszystkie osoby z grupy.

Przeprowadzono rozmowę na temat ulubionych zajęć w przedszkolu, ramowego rozkładu dnia, zabawę w czytanie, odtworzono zmisiowaną opowieść słowno-ruchową.

Tego dnia również pojawił się w naszej sali kącik emocji z grami, puzzlami, układankiami, książkami itp., dostępny dla dzieci w każdym momencie dnia.

Poza zajęciami z Panią Kasią, zostaną wprowadzone w naszej grupie zajęcia oraz literatura, które mają wspomóc w zrozumieniu otaczających nas emocji. 

Wczoraj po obiedzie przeczytaliśmy książkę przyniesioną przez Emila pt. "Jestem wściekły! Jak pokonać złość", która rewelacyjnie obrazuje w/w emocję oraz to, jak sobie z nią radzić. Oby nasze ćwiczenia pomgły naszym małym złośnikom ;)


OSTATNIO CZYTANE

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Tydzień z dinozaurami

 

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

  27.02.-03.03.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,   białym serkiem kanapkowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie: Naworka- polewka , h erbata mi ę towa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ś ródziemnomorska , kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree ,   sok owocowy Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata   koperkowa II ś niadanie: Gruszka, woda Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, z