Przejdź do głównej zawartości

Zmisiowane zajęcia

 

16 lutego, w czwartek zostały zrealizowane "Zmisiowane zajęcia" Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

RAZEM Z MISIEM GRUPA REALIZUJE KIERUNKI POLITYKI MEIN: 

1. wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji: planowanie zajęć przez dzieci, wdrażanie do samodzielności, 

2. ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży: rozwijanie kreatywności dzieci i odporności psychicznej, 

3. podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom w przedszkolach: rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci.

Dzieci przypomniały sobie zasady, które obowiązują w kąciku książek: odkładnie na miejsce, układanie według rodzaju, wielkości oraz porządkowanie według własnego pomysłu. 

Przeprowadzono zabawę integracyjną: „Niech wszyscy, tak jak miś ...” w celu wyjaśnienia, że każdy może mieć inne zainteresowania, każdy lubi robić różne rzeczy, ale jako grupa w przedszkolu szukamy, co łączy wszystkie osoby z grupy.

Przeprowadzono rozmowę na temat ulubionych zajęć w przedszkolu, ramowego rozkładu dnia, zabawę w czytanie, odtworzono zmisiowaną opowieść słowno-ruchową.

Tego dnia również pojawił się w naszej sali kącik emocji z grami, puzzlami, układankiami, książkami itp., dostępny dla dzieci w każdym momencie dnia.

Poza zajęciami z Panią Kasią, zostaną wprowadzone w naszej grupie zajęcia oraz literatura, które mają wspomóc w zrozumieniu otaczających nas emocji. 

Wczoraj po obiedzie przeczytaliśmy książkę przyniesioną przez Emila pt. "Jestem wściekły! Jak pokonać złość", która rewelacyjnie obrazuje w/w emocję oraz to, jak sobie z nią radzić. Oby nasze ćwiczenia pomgły naszym małym złośnikom ;)


OSTATNIO CZYTANE

Jadłospis 04-08.09.2023 r.

  04-08.09.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i słonecznikowy z masełkiem, past ą z tu ń czyka w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad:   Kapu ś niak z kiszonej kapusty, nale ś niki z jabłkiem i cukrem trzcinowym,   sok owocowy Podwieczorek:   Arbuz (alergeny: seler, gluten, mleko,   jaja, ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kakao, herbata mi ę towa, bułka pszenna i grahamka z masełkiem,   sałat ą lodow ą , pol ę dwic ą drobiow ą i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa pomidorowa z   zacierk ą , kotlet mielony, ziemniaki puree, buraczki z jabłkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Budy ń czekoladowy (alergeny:     seler, gluten, mleko, sezam, jaja) Ś roda:   I ś niadanie:   Kakaowe kuleczki zbo ż owe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem, herbata owocowa II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad: Zupa ziemniaczana z pomidorami, gulasz z kasz ą j ę czmienn ą i warzywami,   sok owocowy P

Jadłospis 18-22.09.2023 r.

  18-22.09.2023r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata imbirowa, bułka pszenna i grahamka   z masełkiem   i tu ń czykiem w sosie pomidorowym II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Grochówka , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Kanapki z pieczywa mieszanego z ż ółtym serem i czerwon ą papryk ą , herbatka ziołowa (alergeny: seler, gluten, mleko, jaja,   ryba) Wtorek: I ś niadanie: Kawa zbo ż owa, h erbata koperkowa, chleb pszenny   i wieloziarnisty z masełkiem, kiełbask ą krakowsk ą i ogórkiem zielonym II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa serowa z makaronem, goł ą bki inaczej, ziemniaki, zielona   fasolka szparagowa, sok owocowy Podwieczorek: Budy ń malinowy   (alergeny:   seler, gluten, jajka, mleko, sezam) Ś roda: I ś niadanie: Musli owocowe z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbatka melisa   II ś niadanie : Jabłko, woda Obiad:   Zupa   pomidorowa z ry ż em, łazanki z

Dzień Przedszkolaka

 Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzień przepełniony był zabawami, a także niespodziankami. Nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewów. Dzieciom zostały złożone życzenia, a w sali czekały na nich słodkości. Naszych Przedszkolaków odwiedzili także goście z Centrum Kultury - z panią Burmistrz na czele.