Przejdź do głównej zawartości

Zmisiowane zajęcia

 

16 lutego, w czwartek zostały zrealizowane "Zmisiowane zajęcia" Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

RAZEM Z MISIEM GRUPA REALIZUJE KIERUNKI POLITYKI MEIN: 

1. wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji: planowanie zajęć przez dzieci, wdrażanie do samodzielności, 

2. ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży: rozwijanie kreatywności dzieci i odporności psychicznej, 

3. podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom w przedszkolach: rozwijanie zdolności i zainteresowań dzieci.

Dzieci przypomniały sobie zasady, które obowiązują w kąciku książek: odkładnie na miejsce, układanie według rodzaju, wielkości oraz porządkowanie według własnego pomysłu. 

Przeprowadzono zabawę integracyjną: „Niech wszyscy, tak jak miś ...” w celu wyjaśnienia, że każdy może mieć inne zainteresowania, każdy lubi robić różne rzeczy, ale jako grupa w przedszkolu szukamy, co łączy wszystkie osoby z grupy.

Przeprowadzono rozmowę na temat ulubionych zajęć w przedszkolu, ramowego rozkładu dnia, zabawę w czytanie, odtworzono zmisiowaną opowieść słowno-ruchową.

Tego dnia również pojawił się w naszej sali kącik emocji z grami, puzzlami, układankiami, książkami itp., dostępny dla dzieci w każdym momencie dnia.

Poza zajęciami z Panią Kasią, zostaną wprowadzone w naszej grupie zajęcia oraz literatura, które mają wspomóc w zrozumieniu otaczających nas emocji. 

Wczoraj po obiedzie przeczytaliśmy książkę przyniesioną przez Emila pt. "Jestem wściekły! Jak pokonać złość", która rewelacyjnie obrazuje w/w emocję oraz to, jak sobie z nią radzić. Oby nasze ćwiczenia pomgły naszym małym złośnikom ;)


OSTATNIO CZYTANE

Wielkanocne świętowanie

 Wielkanoc tuż tuż, natomiast my już dziś świętowaliśmy 🐰🎁 Wszystkie Przedszkolaki spotkały się na holu, aby zjeść wspólnie wielkanocne śniadanko 😊  Dzieci nie mogły się doczekać prezentów, dlatego niedługo później udaliśmy się do małego parku w poszukiwaniu "zajączka" 🐰  Krasnoludki bardzo zadowolone i z prezentami w rękach wróciły do przedszkola 😊 Wesołego Alleluja! 🎁🐰

WYCIECZKA DO GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO

 Tygryski dzisiaj miło i ciekawie spędziły czas w Pirat Pizza w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas  warsztatów kulinarnych uczyły się robić pizzę z wypranymi przez siebie składnikami, a później  zajadały ją ze smakiem. Dziękujemy Pirat Pizza za gościnę i super atmosferę. 

Jadłospis 25-29.03.2024 r.

               25-29.03.2024 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata owocowa, kanapki z pieczywa mieszanego z masełkiem i tu ń czykiem II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad: Kapu ś niak z kiszonej kapusty, makaron w sosie pomidorowym, sok owocowy Podwieczorek: Ma ś lanka owocowa (alergeny: seler, gluten, mleko, ryba) Wtorek: I ś niadanie:   Kawa zbo ż owa, h erbata rumiankowa , bułka pszenna i grahamka z masełkiem, sałat ą rukola, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie:   Marchewkowe paluszki , woda Obiad : Krem z czerwonej soczewicy, karkówka w sosie własnym, ziemniaki, surówka z selera naciowego, kapusty peki ń skiej z kukurydz ą , ogórkiem zielonym, rzodkiewk ą   i szczypiorkiem,   sok owocowy Podwieczorek: Płatki kukurydziane z mlekiem (alergeny: mleko, seler, gluten,   jaja) Ś roda: I ś niadanie: „ Ś NIADANIE WIELKANOCNE ” Herbata zwykła z cytryn ą , chleb pszenny i razowy z masełkiem, kiełbaska parzona, sałatka jarzynowa, jajko gotowane