Przejdź do głównej zawartości

Eksperymenty z dźwiękiem - nauka przez zabawę.

 Dnia 9 marca 2023 nasze przedszkole zamieniło się w studio nagraniowe, w którym bawiliśmy się dźwiękami. W trakcie zajęć dzieci poznały podstawowe urządzenia wykorzystywane w studio, np. "studyjne mikrofony", które wyglądają inaczej niż mikrofony sceniczne czy też urządzenie służące do mieszania dźwięków tzw. "mikser". przedszkolaki poznały również podstawową wiedzę dotyczącą fal dźwiękowych, dowiedziały się też jak powstaje zjawisko "echa".  Zabawy z dźwiękami dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.  

                                                                               

                                       


OSTATNIO CZYTANE

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.   Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci   z grupy Pszczółki i Smerfy. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego". Świadomość dzieci w tym aspekcie była ogromna. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.                                                                                             

Dzień Pluszowego Misia

  Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani w piżamki, a dodatkowo dzieci zabrały do przedszkola ulubione maskotki. Na początku spotkania odbyła się parada misiów, gdzie każde dziecko mogło zaprezentować swojego pluszaka. Były wspólne zabawy, zagadki dotyczące różnych bajek, tańce z misiami. Dzieci poznały historię wspomnianego dnia, a także bohaterów bajek z dawnych lat. Na koniec nie mogło zabraknąć bajki o popularnym misiu - Misiu Uszatku :) 

Pasowanie na Przedszkolaka