Przejdź do głównej zawartości

Eksperymenty z dźwiękiem - nauka przez zabawę.

 Dnia 9 marca 2023 nasze przedszkole zamieniło się w studio nagraniowe, w którym bawiliśmy się dźwiękami. W trakcie zajęć dzieci poznały podstawowe urządzenia wykorzystywane w studio, np. "studyjne mikrofony", które wyglądają inaczej niż mikrofony sceniczne czy też urządzenie służące do mieszania dźwięków tzw. "mikser". przedszkolaki poznały również podstawową wiedzę dotyczącą fal dźwiękowych, dowiedziały się też jak powstaje zjawisko "echa".  Zabawy z dźwiękami dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.  

                                                                               

                                       


OSTATNIO CZYTANE

Krasnale i Misie w "Starej Chacie u Kowala" w Kluczewie

 

Tydzień z dinozaurami

 

Jadłospis 27.02-03.03.2023 r.

  27.02.-03.03.2023 r. Poniedziałek: I ś niadanie: Herbata z cytryn ą , chleb pszenny i wieloziarnisty z masełkiem,   białym serkiem kanapkowym i papryk ą czerwon ą II ś niadanie: Jabłko, woda Obiad : Zupa ogórkowa , racuchy dro ż d ż owe z cukrem trzcinowym, sok owocowy Podwieczorek:   Pieczywo wasa z past ą z brokułu gotowanego, herbata ziołowa (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, sezam) Wtorek: I ś niadanie: Naworka- polewka , h erbata mi ę towa, bułka pszenna i sojowa z masełkiem, pieczeni ą rzymsk ą i pomidorem II ś niadanie: Banan, woda Obiad : Zupa ś ródziemnomorska , kotlet mielony, buraczki z jabłkiem, ziemniaki puree ,   sok owocowy Podwieczorek: Kisiel do picia, wafel kukurydziany (Alergeny: seler, gluten, mleko, jaja, soja) Ś roda: I ś niadanie: Płatki owsiane z mlekiem, bułka mleczna z masełkiem i d ż emem niskosłodzonym truskawkowym, herbata   koperkowa II ś niadanie: Gruszka, woda Obiad: Kalafiorowy krem, parówka w sosie greckim, z